Přejít na obsah

richard44

Uživatel
 • Počet příspěvků

  25
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli richard44

 • Hodnost
  Nováček
 1. Že já jsem vůbec něco takového napsal... Spíše tam vidím asociaci: UPC ↔ obchodní zástupce ↔ UPC To logo v avataru mi prostě nedá spát...
 2. Proč jen jsem si po zjištění, že to platí pro objednávky uzavřené do listopadu, vzpomněl na Tebe?
 3. Díky za potěšující info, aspoň někdy zvýhodňují i stávající zákazníky. To zvýhodnění ve smlouvě platí po jakou dobu? Do ukončení smlouvy či do konce kalendářního roku či 12 měsíců? Proč to kurňa nemohli nechat do konce roku? Myslíte, že po Vánocích se to vrátí do původního stavu? Tenhle marketing nikdy nepochopím...
 4. Nevím, za byl dotaz na mne, ale obecně vzato jsem z Ostravy. Sakra, už ten příspěvek někdo smazal, hm...
 5. To jsou vážně kreténi... Takže základní STB = 1 Kč (zdarma) STB s HD a PVR = 151 Kč Dva STB, z toho jeden základní = 242 Kč Dneska v noci nebudu klidně spát... To si jako budu platit za to, že oni mi zruší většinu analogových programů a donutí mě pořídit si druhý STB za tučný příplatek? To už mám fakt náladu si koupit tu SMiT Conax kartu, jenže ta v sobě beztak nemá tuner, takže mi to televize neskousnou. Proč ksakru nemůže být DVB-T a DVB-C jedna norma?! Ať žije digitalizace! Hodit mašli v tomhle státě... :oops:
 6. Hurray! Já věděl, že mi někdo chytrý z Ostravy poví pravdu!
 7. tomus: No tak to je síla! Je mi na blití... Mimochoem, upravil jsem úvodní příspěvek...
 8. Vím, že jsem se na to ptal už před půl rokem, ale nějak jsem to zapomněl... Takže: Když si pořídím HD PVR set-top-box (Kaon), budu schopen přijímat HD programy i na TV bez MPEG-4? Nebo ten signál televize nespracuje správně? Díval jsem se na ten ceník... Když chci pronajímat dva STB, to nemůžu vlastnit např. dva kusy Kaonu či dva kusy Hananu 6000? Handan 5000 mi přijde zbytečně zastaralý, když jsou obě domácí televize HD ready... Reagujte, prosím, také na jiná témata uvedená v prvního příspěvku...
 9. Moje TV neumí chytat DVB-C, testoval jsem Finsko... Všechny televize v mém bytě bez problémů chytají DVB-T a disponují slotem pro CI. Hlavní dotaz tedy zní: Kolik STB mi k jedné smlouvě UPC pronajme? Někde jsem viděl údaj, že max. dva, ale není to ničím podložené.
 10. Tak nám teď v centru Ostravy UPC zřejmě proměnilo kmitočty; někdy 10. prosince zapnu TV s vypnutým STB a všechny programy v tahu! Nechám tedy běžet autom. ladění a k mému překvapení z původních cca 40 kanálů se mi naladilo jen 14. Za tohle vděčíme digitalizaci, že? Když nepočítám ty analogové, které jsou na velké televizi opravdu relativně špatně koukatelné, ladil jsem i DTV, kde se přes DVB-T naladilo 12 kanálů v kvalitě srovnatelné se STB, dále 3 kanály HD (ty bohužel moje plazma z roku 2007 neumí zpracovat (jde slyšet jen zvuk), kdo by se taky divil, že?), pět kanálů "pay TV X" (za X dosaďte čísla 1-5) a nakonec sedm rádií. O testovacím provozu DVB-T jsem slyšel, ale ↓ UPDATE: V kabelu zůstane již pouze těch 14 kanálů, dál se to již moc měnit nebude, časem prý možná ještě nějaký ten kanál přibude. To po digitalizaci nezůstane žádný kanál a divák se bude muset dívat výhradně přes STB? S tím souvisí můj další dotaz... ↓ UPDATE: Může (až dva - za příplatek), viz tento PDF. Jinak, doma máme ještě třetí TV, ale tu jsme vyhráli a je značky SHARP (model LC-37D44E-BK). Nemůžu si stěžovat, avšak při ladění DTV ta televize správně neodliší rádia a TV, takže část kanálů je v režimu "DTV" a další část kanálů plus rádia jsou v režimu "Radio". Část programů je totiž na jednom muxu a rádia s jinými programy jsou na jiném muxu. Ta televize vyhodnotí seznam ryze televizních kanálů z prvního muxu, které šoupne do módu DTV a pak vyhodnotí údaje z jiného muxu, kde kromě rádií najde i další kanály, a tyto všechny pak šoupne do módu Radio. Je to normální? U značek Samsung ani LG jsem se s takovouto peechovinou zatím nesetkal... UPDATE: Samozřejmě je to tak, televize musí disponovat DVB-C tunerem nebo být připojena k set-top-boxu. Buďte šťastní a zdraví. P.S. Jaktože Ostrava ještě nemá server na Speedtest.net? I ta blbá Plzeň už ho nějaký ten pátek má, tak proč ne my, sakra?! Poznámka: Tento výrok je ryze subjektivní a je tvrdě a značně (ne)spravedlivě ovlivněn výsledky soutěže EHMK 2015. Všem se omlouvám za způsobenou psychickou újmu.
 11. Ale já to chápu! Zkrátka bych jen rád nějaký příklad, jak je to v praxi. Stačí třeba průměr...
 12. A v praxi to tím pádem činí asi kolik hodin? Berme jako příklad třeba sportovní stanici ČT4 SPORT, jak v SD tak v HD. Díky za odpověď.
 13. Ehh? Tak jak to tedy je? Full HD je co se týče analogového signálu obrazově kvalitnější než HD Ready, či je tomu naopak? Když se řekne Full HD, opravdu asi bude TV více přizpůsobená na digital než analog, co říkáte? HD Ready je podle slova "připravena" na digitál, tak by snad měla zvládat i analog, a možná lépe, než Full HD, což?
 14. Promiňte mi, že vstupuji do této diskuze, ale TV s HD Ready mívá špatný analogový obraz? To jsem netušil. Full HD je na tom asi ještě hůře, nemám pravdu? Čím je to způsobeno?
 15. Díky za názory. Takže prostě a jasně, nelze měnit kvalitu (datový tok) nahrávaného videa na set-top-boxu KCF-B3001 HD, jako tomu bylo i klasického rekordéru. Kapacita tím pádem činí dle stránek výrobce pevných 125 hodin videa v nonHD (SD) a 50 hodin videa v HD, předtím mne zarazilo pouze slůvko "až", které, jak jsem nyní na tomto fóru zjistil, je poněkud přebytečné, pokud nelze měnit kvalitu nahrávaného pořadu. Předpokládám, že měnit onen datový tok (kvalitu nahrávky) nepůjde ani u jiných HD STB, jako např. u UPC nabízeného CV-6000, nemám pravdu? Stále mi tu ale zatím nikdo neodpověděl, zda se vyplatí, případně zda je vůbec možné používat libovolný HD set-top-box (ať už je to KCF-B3001 HD nebo CV-7000 HD od UPC) u televize s rozlišením obrazovky 1024x768 bodů, byť HD Ready (pokud se nemýlím?). Dle slov UPC je minimální rozlišení pro jimi nabízenou a pronajímatelnou mašinku CV-7000 HD 1280x720 bodů, tak se raději ptám... Moje televize je (velice překvapivě ) plazma značky Samsung, model PS-42C96HD, čili 42" (107 cm).
×
×
 • Vytvořit...