Přejít na obsah

Ondra_1

Uživatel
 • Počet příspěvků

  5
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Ondra_1

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 150
 • UPC telefon
  Telefon 30 minut
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC datový limit na mobilu
  Jiná služba
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  Jiná služba
 • UPC zařízení
  Modem Ubee, HD Mediabox
 • Místo odběru služeb UPC
  Praha
 1. Tak se mi povedlo najít ještě jeden záznam stejného pořadu před a po změně. Jedná se o 7. díl seriálu Učitel. Záznam z 28.2. má bitrate jen 3,1 mbps a záznam z 4.3. pak 5,8mbps. Přesto, že má druhý záznam téměř dvojnásobný bitrate, tak je viditelně horší kvality!
 2. Pokud rozumíte video kompresi, tak se podívejte na ty přiložené obrázku s vlastnostmi streamu a porovnejte je mezi sebou. Pokud jste laik, tak vám musí stačit informace, že při prakticky nezměněném bitrate došlo k rapidnímu zhoršení obrazu. Stačí takto? Pochybuju, že terestrické DVB-T2 HEVC vysílání je takto hnusné, jako to, co teď předvádí UPC ve svém DVB-T multiplexu. Můj soukromý názor je, že UPC vyměnilo transkódovací zařízení za něco mnohem horší kvality nebo z mě neznámého důvodu změnili jeho nastavení. Zajímá mě důvod.
 3. Nerozumím vašemu příspěvku. V době kdy ke změně došlo, žádná ČT3 ještě nevysílala. Kromě toho nedošlo JEN ke změně bitrate, ale i kvalitativní změně vlastností video streamu.
 4. Přibližně od 3.3. pozoruji rapidní snížení vysílací kvality DVB-T multiplexu 498MHz. Video stream je místy až nesledovatelný a také došlo ke snížení kvality druhého zvukového kanálu ze 160kbps na 128kbps. Scan type se změnil z MBAFF na Progressive. Multiplex s ČT1 zůstává zatím beze změny v původní kvalitě. Jako důkaz přikládám screenshoty nahrávky stejného pořadu na ČT2 (Obří Opravny) a také soubor s parametry video streamu. Pro porovnání je přiložen i screenshot z iVysílání ČT. Původní kvalita byla s iVysíláním srovnatelná a nyní je mnohem horší. Ke sledování používám TV kartu v PC s dvojitým tunerem, takže rada používat DVB-C moc neobstojí. Ačkoli se tedy obdobné DVB-C tunery do PC koupit dají, ale je to trochu jiná cenová kategorie. Zajímalo by mě, proč došlo u DVB-T k takovému snížení kvality a zda se jedná o trvalou záležitost. Pochopil bych, kdyby se snižoval bitrate, ale problém je že před změnou měl video stream cca 3 - 8 mbps, dle typu pořadu a dnes mají prakticky všechny cca 5,8 mbps. Vytvořil jsem i požadavek na technickou podporu UPC, ale zde se mi zatím jen ozvala paní, aby ověřila, že se nejedná o "kostičkování" vinou špatného signálu a od té doby nic. UPC po změně: UPC před změnou: iVysílání:
 5. Ahoj, protoze mi brucela sitova frekvence pri pripojeni STB pres Scart k TV tak jsem si k antene poridil galvanicky oddelovaci clen a brum prestal. Nicmene pak prestal fungovat mux 12 (CT HD a dalsi) na frekvenci 730 MHz, muxy na vyssich frekvencich fungovaly normalne takze frekvencnim omezenim to nebude. Ostani HD kanaly taky fungovaly. Brum jsem vyresil tak ze ted mam Conax modul v TV takze to ted nema kudy pronikat, nicmene by me stale zajimalo cim to, ze to nefungovalo? a zda mate tip na oddelovac ktery to nedela?
×
×
 • Vytvořit...