Jump to content

Ondra_1

Uživatel
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Ondra_1

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 150
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  TV Komfort
 • Vodafone devices
  Modem Ubee, HD Mediabox
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak on bude asi i problém to, že to transkódují do CBR, v případě ČT:D do 4,8mbps, v případě ČT2 do 5mbps, ale třeba ČT1 jede stále ve VBR, kde to možná netranskodují a odpovídá tomu i odlišný AVC profil. Zajímavé...
 2. Tak mi to nedalo a pořídil jsem si DVB-C přijímač do USB abych mohl srovnat kvalitu DVB-C s DVB-T. DVB-T vysílání obsahuje o dost méně detailů než DVB-C a to při vyšším bitrate. Všimněte si detailů pokožky nebo oblečení. DVB-T signál je viditelně "vyhlazen" a bez detailů. Bohužel nemám k dispozici příjem terestrického DVB-T2 abych mohl srovnat nakolik je ztráta kvality obsažena již v samotném DVB-T2 vysílání a nakolik v následné rekompresi.
 3. To není pravda. Bylo to viditelné i na TV, zkoušel jsem přepínat mezi DVB-T a DVB-C (máme TV s CA modulem). Bohužel na TV není možno obraz tak snadno zastavit, aby se daly důkladněji prozkoumat a prokázat rozdíly.
 4. Tak byla provedena úprava kódování na původní formát MBAFF, tedy prokládaný obraz. Shodou okolností běžela na ČT24 stejná reportáž a zde je výsledek, který je o poznání lepší. Kvalita je samozřejmě ovlivněna deinterlace filtrem v mém PC, v jiném přehrávači to může vypadat i jinak. Není to samozřejmě žádný zázrak, ale z konstantního bitrate 4mbps se asi o moc více vytáhnout nedá. Zajímalo by mě přímé srovnání se zdrojovým obrazem v DVB-T2 HEVC kódování, ale to bohužel nemám.
 5. To je přesně to, o čem mluvím. Jako kdyby prokládaný obraz kódovali jako neprokládaný. Ale kdyby jenom to, ony i statické obrazy, kde nemá prokládání vliv, mají viditelně méně detailů. Bohužel nemám přístup k terestrickému DVB-T2 vysílání, abych mohl porovnat s ním.
 6. Když už transkódujete, tak se naučte alespoň to zařízení pořádně nastavit. Můžete mi vysvětlit, proč je frame type progressive i když se jedná o prokládané vysílání? Výsledkem je pak něco takového, co jsem zachytil před chvílí! To je jak jak nějaký obraz od Moneta. Přitom na iVysílání vo vypadá takto: Inzerujete, že se zákazníků UPC přechod na DVB-T2 netýká, že můžou v základní nabídce použít stávající DVB-T přijímač a pak jim poskytujete místo alespoň ucházejícího signálu takový hnus?
 7. Tak se mi povedlo najít ještě jeden záznam stejného pořadu před a po změně. Jedná se o 7. díl seriálu Učitel. Záznam z 28.2. má bitrate jen 3,1 mbps a záznam z 4.3. pak 5,8mbps. Přesto, že má druhý záznam téměř dvojnásobný bitrate, tak je viditelně horší kvality!
 8. Pokud rozumíte video kompresi, tak se podívejte na ty přiložené obrázku s vlastnostmi streamu a porovnejte je mezi sebou. Pokud jste laik, tak vám musí stačit informace, že při prakticky nezměněném bitrate došlo k rapidnímu zhoršení obrazu. Stačí takto? Pochybuju, že terestrické DVB-T2 HEVC vysílání je takto hnusné, jako to, co teď předvádí UPC ve svém DVB-T multiplexu. Můj soukromý názor je, že UPC vyměnilo transkódovací zařízení za něco mnohem horší kvality nebo z mě neznámého důvodu změnili jeho nastavení. Zajímá mě důvod.
 9. Nerozumím vašemu příspěvku. V době kdy ke změně došlo, žádná ČT3 ještě nevysílala. Kromě toho nedošlo JEN ke změně bitrate, ale i kvalitativní změně vlastností video streamu.
 10. Přibližně od 3.3. pozoruji rapidní snížení vysílací kvality DVB-T multiplexu 498MHz. Video stream je místy až nesledovatelný a také došlo ke snížení kvality druhého zvukového kanálu ze 160kbps na 128kbps. Scan type se změnil z MBAFF na Progressive. Multiplex s ČT1 zůstává zatím beze změny v původní kvalitě. Jako důkaz přikládám screenshoty nahrávky stejného pořadu na ČT2 (Obří Opravny) a také soubor s parametry video streamu. Pro porovnání je přiložen i screenshot z iVysílání ČT. Původní kvalita byla s iVysíláním srovnatelná a nyní je mnohem horší. Ke sledování používám TV kartu v PC
 11. Ahoj, protoze mi brucela sitova frekvence pri pripojeni STB pres Scart k TV tak jsem si k antene poridil galvanicky oddelovaci clen a brum prestal. Nicmene pak prestal fungovat mux 12 (CT HD a dalsi) na frekvenci 730 MHz, muxy na vyssich frekvencich fungovaly normalne takze frekvencnim omezenim to nebude. Ostani HD kanaly taky fungovaly. Brum jsem vyresil tak ze ted mam Conax modul v TV takze to ted nema kudy pronikat, nicmene by me stale zajimalo cim to, ze to nefungovalo? a zda mate tip na oddelovac ktery to nedela?
×
×
 • Create New...