Přejít na obsah

Speedy

Uživatel
 • Počet příspěvků

  34
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Speedy

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  NBK
 • UPC Internet
  Internet 200
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  Modem Technicolor, CA modul
 1. Speedy

  Vyúčtování internetu - je to OK ?

  Můj skromný názor je takový - Abyste mohl mít přiznanou balíčkovou slevu, musíte nějaký balíček služeb (dvě a více placených služeb) odebírat. Což při odběru pouze služby Internet 100+ za 429,- s TV Start zdarma by se nesplňovalo a zřejmě by ani nešla uplatnit. Bral bych to tak, že nějak to museli udělat, aby na vyjednanou balíčkovou slevu vznikl nárok. V konečném důsledku je výsledná cena nižší než ta ceníková (429+70) tak bych to dál nepitval. Pojem zdarma je pouze marketinkový blábol a vůbec nemusí znamenat nejvýhodnější nabídku. Ale je to pouze moje domněnka, jak by to mohlo být.
 2. Toto fórum se správou jakékoliv služby UPC nic společného nemá. Zde si uživatelé UPC předávají své poznatky, zkušenosti, rady. Obávám se, že běžní uživatelé UPC, zmiňovanou chybu v aplikaci těžko opraví. Pokud ten problém s aplikací trval delší dobu, byla hloupost tu aplikaci dále používat.
 3. Speedy

  DVD/Blu-ray rekordér s CI+

  Vážně ne Možná by to chtělo lépe ověřovat informace a ne jen slepě věřit pochybným serverům typu heureka a spol. http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-av/audio-video/blu-ray-dvd-player/BD-H8900/EN/
 4. Speedy

  Nová rychlost inetu a změna cen.

  To asi určitě O 25 Kč zdraží internet a o 20 Kč zdraží pronájem WiFi modemu. Pronájem "obyčejného" modemu je myslím 50Kč a WiFi modemu je 70 Kč.
 5. Speedy

  Nahrávání HD programu.

  Ale ten disk na tom obrázku má konektor USB mini nikoliv USB mikro na těch stránkách, ze kterých je ten obrázek je i popis těch konektorů.
 6. Speedy

  spotreba modemu

  U napájení mého modemu Cisco EPC3212 jsem změřil spotřebu 8W. Edit: Dle orig. příručky má Cisco EPC3212 udávanou spotřebu ~9.6 W
 7. Speedy

  Menší rychlost, čím to

  No, já bych ten server rychlost.cz zase tak moc nechválil. Spíše bych mu dal velké mínus za totální nepřesnost. A to jsem se snažil vybrat z několika měření to nejlepší, ale bohužel. IE 11.0 Firefox 25.0.1 Server speedtest.net je podstatně blíže skutečnosti (240/20)
 8. Ten modul, se kterým to nefunguje, je právě ten TechniCrypt "CXV". S modulem SMiT mi to funguje. Že by to mohl být modul s CI+ jsem pouze odhadl na základě vyzkoušení v rekordéru, který podporuje pouze CI+ a v něm ten SMiT také funguje. Na samolepce CA modulu (SMiT) žádné označení "pluskem" není, ale to není ani u nejnovějšího modulu (také SMiT), který mám koupený letošního roku (začátkem srpna) právě pro zmiňovaný rekordér Samsung. (Tam je jediná zmínka o CI+ pouze na faktuře "SMiT Conax chipset pairing CAM CI+") Co mě přimělo k výměně karty? Mám v plánu modernizaci kompu a začíná být problém vybrat základní desku, která bude mít sběrnici PCI. Samozřejmě se dá najít, ale nechtěl jsem být limitovaný pouze na "má PCI - nemá PCI". Tak jsem to vyřešil kartou do PCI-E. TechnoTrend-budget CT2-4500 CI jsem zvolil mimo jiné proto, že je oficiálně podporována programem DVB Viewer Pro a nechtěl jsem dopadnout podobně jako Retiree, který si pro TBS6680 musel podporu "vybojovat".
 9. Dnes jsem vyměnil v PC stávající kartu "TechniSat CableStar HD2" za "TechnoTrend-budget CT2-4500 CI" o které jsem se tady dočetl, že údajně podporuje CI tak i CI+, mám takovéto zjištění. CA modul, který má prokazatelně "pouze" CI a bez problému mi fungoval v původní Technisat CableStar HD2 se v nové TechnoTrend-budget CT2-4500 CI vůbec nehlásí (nenačte se ani CAM menu). Stejně se tento modul chová i v rekordéru Samsung BD-F8900, který dle manuálu podporuje pouze CA modul s CI+. Až po vložení CA modulu s CI+ je vše v pořádku.
 10. Speedy

  Změna času

  Bohužel se to stává dost často, že se stane obvyklým pojmem výraz, který se už pro něco používá a znamená něco trochu odlišného. Takových případů je několik. Asi mělo být takto: Zimní čas = Středoevropský čas - UTC + 1 a Letní čas - UTC + 2
 11. Speedy

  Změna času

  Zimní čas je něco jiného než středoevropský čas (SEČ) Letní čas => SEČ + 1 (UTC + 2) SEČ (UTC + 1) - náš obvyklý čas Zimní čas => SEČ - 1 (UTC) - u nás byl zaveden pouze jednou a to v období od 1. prosince 1946 do 23. února 1947. UTC -> koordinovaný světový čas V neděli, kdy dojde ke změně času, je 27.října. Člověk by měl nazývat věci pravými jmény, aby nedocházelo k nedorozumění.
 12. Speedy

  Je CA modul přenosný?

  Takto by to fungovat mělo. Spárování je pouze mezi CA modulem a smart kartou, nikoliv mezi CA modulem a televizí.
 13. Speedy

  4 nové HD kanály v nabídce UPC

  Zvláštní, mně se HD stanic naladilo víc, včetně..
 14. Speedy

  STRAKY

  Sice neznám plány UPC s pokrytím, ale vzhledem k tomu, že na Nymbursku nejsou pokryty větší obce než jsou Straky, neviděl bych to moc růžově. Služby UPC jsou dostupné zhruba ve 143 obcích (celkem 370 lokalit) z celkového počtu cca 6250. Straky v tom určitě nejsou sami. Nejlépe je seznam měst a jejich částí, kde je dostupná služba UPC, vidět na stránkách "Výpadky služeb UPC" http://www.upc.cz/klientske-centrum/vypadky/
 15. Speedy

  Vyrazne zpomaleny internet

  Aplikace IPerf není aplikací, která je součástí operačního systému Windows. Z té adresy https://publishing.ucf.edu/sites/itr/cst/Pages/IPerf.aspx se nejprve musí stáhnout a přesunout do složky např.: "c:\Users\JmenoUzivatele\" ze které pak bude spuštěna z příkazového řádku "c:\Users\JmenoUzivatele\iperf.exe -c 81.27.192.54 -i1 -t120 -u -b120M -d". Ze zprávy "iperf není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru." lze usuzovat, že aplikace buď nebyla stáhnuta a nebo je spouštěna ze složky ve které vůbec není. V tomto případě opravdu není chyba na straně UPC
×