Jump to content

oskar

Uživatel
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Agree
  oskar reacted to Katoda in Nové stanice   
  Souhlasím s tím, že Československo HD má jinou programovou náplň než CS Film a Kino svět a zařazením tohoto programu do nabídky UPC by toto "časové období" československých filmů a dokumentů vhodně zalepilo. Na druhou stranu není pravda, že filmy, které vysílá Film Festival nejsou, nikde jinde. Už byly, momentálně jsou nebo za nedlouho budou vysílány na program Film Europe.
  Důvod, proč se programová nabídka mezi CS Filmem a Československo HD liší, kdežto Film Festival se překrývá s Film Europe je nejspíš ten, že CS Film patří Československé filmové společnosti, s.r.o., takže má jiná vysílací práva než FILM EUROPE MEDIA COMPANY, které zase patří Československo HD/Film Festival a Film Europe.
 2. Agree
  oskar reacted to Katoda in HBO v Eng.   
  Některé pořady jsou vysílány v premiéře současně s USA nebo jen s malým zpožděním (hodiny, dny). Tyto pořady jsou i na českém HBO vysílány v původním znění a opatřeny českými titulky. Zpravidla tak do jednoho měsíce jsou ale i tyto pořady opatřeny českým dabingem. Tak je tomu například u nyní vysílané nové serie Hry o trůny, která je zatím jen v původním znění s titulky a nadabována do češtiny poběží od září.
  Jinak je tomu některých dokumentů nebo talk-show (např. John Oliver: Co týden dal a vzal), které se nedabují vůbec a jsou vysílány jen v původním znění.
 3. Agree
  oskar reacted to Katoda in HBO v Eng.   
  Pokud jde o ty "chybějící" titulky na HBO 3, tak tu je ještě jedno specifikum cihly (oproti jiiným stb). Pokud pořad nemá český dabing a vy přitom máte zvolenou českou zvukovou stopu, tak zvuk jde v angličtině a titulky se vám nezobrazí, ani když je máte zapnuté. Je třeba přepnout zvuk na originální (anglickou) stopu a pouze u té se zobrazí české titulky. Je to specifický neduh cihly, který tu už byl několikrát probírán. Prý se na tom pracuje a snad v některé z dalších aktualizací dojde k nápravě...
  Tak je tomu u HBO 2, HBO 3, obou Cinemaxů, což jsou programy sdílené pro více zemí, jak psal  výše Jack. Pouze hlavní kanál HBO je určen čiště pro český trh a tam se titulky zobrazily, protože byly přímo vypáleny do obrazu.
 4. Agree
  oskar reacted to Katoda in Nové stanice   
  Možnost volit po jednotlivých kanálech se tu diskutovala už mnohokrát. Není to tak ani o UPC jako spíše o vysílatelích programů, kteří jednak (někteří) prodávají programy v balíčcích a taky si diktují, v kterém balíčku distributora má být jejich program zařazen. Prodávat jejich program jednotlivě nikdo z nich nechce.
 5. Agree
  oskar reacted to Katoda in Nové stanice   
  A opět se celá diskuze zvrhla offtopic, mimo nadepsané téma.
 6. Agree
  oskar reacted to Katoda in CA Modul   
  No on to David napsal trochu jinak:
  "Ano, pokud si ho koupíte přes Licu, tak Vám ho samozřejmně uznáme. To samé přes Aukro atd. Proto jsem psal, že nikomu nebráníme ve využívání služeb, jak chce. Strategie UPC jde ale jinou cestou."
   
  Je tam to slovíčko "pokud", není tam tvrzení, že vám jej Lica prodá.
 7. Agree
  oskar reacted to Katoda in Testování firmwaru: HD DVR Mediabox   
  Ano, je to bohužel tak. Také jsem to UPC několikrát psal, ať už mailem nebo v dotaznících, které posílají testerům, ale zatím žádná odezva. Pomoc při výuce jazyků je jeden z dobrých příkladů, kdy se titulky hodí, ale najde se jich více. Nedávno jsem sledoval na Cinemaxu film Anthropoid, což je britsko-český fim, kdy je např. podstatná část úvodu opatřena anglicky psaným textem vysvětlujícím historické souvislosti a podobně je to taky na závěr filmu.  Pro neznalé angličtiny je proto tento úvod a závěr opatřen čekými titulky, které ale nejdou zobrazit při zvolené české zvukové stopě, pouze u stopy originální (v případě tohoto filmu tedy anglické). Film ale jinak při dialozích, českými titulky opatřen není, takže nelze zvolit originální zvukovou stopu a dívat se na film v původním znění s titulky. Naštěstí jsem měl ten film nahrán, takže jsem musel pokaždé, když se objevil anglický text přepnout zvukovou stopu na anglickou a kousek se vrátit, abych si přečetl, o co jde a pak zase vrátit zpět čekou stopu s dabingem a tak dokola. Je to řešení sice hloupé, ale v tomhle případě aspoň trochu pomohlo. Kdybych sledoval film v online vysílání, tak není ani tato možnost.
  Je to bohužel opět jen specifická vlastnost cihly, u jiných settopboxů (velký Kaon nebo Handan) tento problém není.
 8. Agree
  oskar reacted to Katoda in HD DVR Mediabox   
  Jde vám po aktualizaci sw přidat čas k naprogramovaným nahrávkám?
  Mám v nastavení stanovený přesah konce nahrávání +5 minut, což u drtivé většiny programů stačí, pokud se náhodou stane, že ne, tak nyní dokoukat chybějící kousek pořadu díky zpětnému přehrávání není problém. Ten mám ale u programů, u kterých zpětné přehrávání není zavedeno, např. u slovenských stanic. U těch není nic neobvyklého, že začnou s programem třeba o 10 minut dříve nebo naopak o víc jak půl hodinu později. Řešil jsem to právě tak, že jsem si u naprogramované nahrávky vyeditoval čas začátku a konce programů sám. U nové verze sofwaru jsem však tuto možnost nenašel. Nebo jsem ji přehlédl?
 9. Agree
  oskar reacted to Katoda in HD DVR Mediabox   
  Taky měl na začátku své mouchy a nějakou dobu trvalo, než se vychytaly. Pamatuji například, kdy občas, místo naprogramované nahrávky, nahrával černou obrazovku a tu rychlopřetáčel.
 10. Agree
  oskar reacted to Katoda in HD DVR Mediabox   
  Stalo se mi již dříve, asi dvakrát, ale když jse se později koukl, tak už tan ty pořady nebyly, byly smazány.
 11. Agree
  oskar reacted to Katoda in HD DVR Mediabox   
  Pánové, prosím, pokud se tento problém týká mobilních zařízení, přesuňte svou diskuzi na toto téma do příslušného vlákna, např. do "Horizon Go". Tady je to vyčleněo především pro zařízení HD DVR Mediabox (cihla) a tam, jak se zdá, tento problém není.
 12. Agree
  oskar reacted to Katoda in HD DVR Mediabox   
  Za mne také spokojenost, se zpětným shlédnutím nemám nejmenší problém.
 13. Agree
  oskar reacted to Katoda in Informace o smluvní pokutě musí být přímo ve smlouvě   
  Informace o smluvních pokutách není možné skrýt do všeobecných podmínek. Musí být součástí spotřebitelské smlouvy, kterou zákazník s dodavatelem uzavírá. Konstatoval Ústavní soud, který řešil spor muže z Českých Budějovic a inkasní společnosti Český inkasní kapitál.
  (--more--)
  Ústavní soud ústy soudkyně zpravodajky Ivany Janů konstatoval, že smluvní pokuty musí být součástí smlouvy a není možné je „skrývat“ ve všeobecných podmínkách či příloze smlouvy.
  http://www.lupa.cz/clanky/informace-o-s ... avni-soud/
 14. Agree
  oskar reacted to Katoda in Nefunguje prihlaseni na web HBO GO   
  Taky nemám s kvalitou obrazu u HBO GO žádný problém a dle mého, subjektivního názoru bych řekl, že je lepší než u Horizon Go.
 15. Agree
  oskar reacted to Katoda in HD DVR Mediabox   
  Jak máš nastavený režim spotřeby v nastavení? To co popisuješ, se stává, když nemáš nastavený tzv. rychlý start. Když máš nastavený pomalejší start z pohotovostního režimu nebo ECO režim, tj. svítí ti červená LED, tak se bohužel toto děje. Po nastavení do režimu rychlého startu, tj. v pohotovostním režimu bude LED svítit oranžově, by mělo přehrání už fungovat bez nutnosti restartu.
 16. Agree
  oskar reacted to Katoda in UPC Zone v novém   
  Mám trochu obavy, aby se to nezvrtlo do podoby prastarého "oficiálního" fóra UPC. Tam to časem vyprofilovalo do odpadní stoky nadávek atd., ale především psaní všelijakých nesmyslů, které vůbec s UPC nesouvisely, až to prostě přestalo být použitelné.
  Tady to sice občas taky sem tam mezi někým zajiskřilo, ale ale udrželo se to vždy nakonec v přijatelných mezích, popřípadě toho, kdo si ani po napomenutí nedal říct, Tomus (přistoupil k tomu jen vyjímečně) zablokoval.
  Každopádně přeji novému UPCZONE i nám všem hodně štěstí a ať je to k užitku.
×
×
 • Create New...