Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/13/2020 in all areas

 1. 3 points
  Evzen

  Platby SIPO

  Tak ona je otazka, jestli zrovna za tohle muze SIPO, zeano... SIPO nemuze za blbost uzivatelu jak na strane odesilatelu, tak na strane prijemcu... Jinak, je docela zajimava socialni studie pozorovat, jakou plamennou diskusi rozpouta takova blbost, jako placeni pres SIPO 🙂 Ja osobne pres nej platim, vsechno funguje krasne automaticky, vcetne opakovanych pokusu o zaplaceni (po 10 dnech) v pripade nedostatku penez na dotycnem uctu (ostatne, to by me zajimalo, jak tohle funguje v pripade inkasa z uctu...). No a protoze to funguje, nemam duvod to menit (if it ain't broken, don't fix it). Az mi VF rekne, ze to dal nepujde, tak to zmenim, vo co de... Chapu lpění na zasadach a principech, ale asi je dobre se zamyslet nad tim, v jakych pripadech... ona se zasadovost muze lehce zvrhout v bazirovani na pi*ovinach.
 2. 2 points
  Lukáš Polák

  Nové stanice

  Tohle už asi nikoho nevzruší, ale hlásit se to musí. :-) https://digital.rozhlas.cz/kabelova-televize-upc-vsechny-programy-hbo-uz-pouze-ve-vysokem-rozliseni-8149709
 3. 2 points
  Katoda

  UPC se mění na Vodafone

  Vodafone už zákazníky informuje, že obchodní podmínky od 1. dubna v souvislosti s fúzí měnit bude. https://www.vodafone.cz/zoek/
 4. 2 points
  Vulva

  Platby SIPO

  U inkasa si nastavíš max inkasovanou částku a o vůbec nic se nestaráš. Pokud se bojíš, že by tě chtěl operátor / UPC / elektrárna okrást, prostě se ti to z účtu nestrhne 😉 SIPO je prehistorie.
 5. 2 points
  Adolf.Shitler

  Nové stanice

  Další stanice by mohly být už teď (místo na ně je), např. RTVS 3, ale nejsou. Takže z pohledu zákazníka je fuk, jestli HBO v SD zmizí nebo ne. Snad jedině to, kdyby místo toho hned naskočila jiná stanice, což se ale nestalo.
 6. 2 points
  tomus

  Nové stanice

  Určitě má, Uvolni se tím prostor Pro případné další stanice.
 7. 2 points
  hrochada

  Platby SIPO

  Hlavně postupně od SIPA přejde většina ISP, protože je mnoho jednodušších způsobů platby a není důvod SIPO udržovat. Měnit kvůli tomu providera mi přijde jako blbost.
 8. 2 points
  HaWe

  Platby SIPO

  namec : No já mám pro zásadový přístup pochopení. Speciálně společnost Vodafone to byla , která mne před několika lety svou neschopností pořádně vytočila. Šlo o placení telefonu, měl jsem to nastavené automaticky. Jen jsem přišel domu už jsem měl SMS, že dlužím tolik a tolik. Po osobní návštěvě se to vyjasnilo, druhý den totéž. Tak to trvalo půl roku stále dokola. Prý zavádíme nový systém..... , což mě samozřejmě vůbec nezajímá. Nakonec jsem telefon zrušil. Nikdo se pořádně neomluvil.
 9. 2 points
  namec

  Platby SIPO

  Jako dobrej úlet rušit smlouvu jenom proto,že Vodafone neumožnuje platit za poskytnuté služby přes SIPO😀
 10. 1 point
  Fred

  UPC se mění na Vodafone

  No to samozřejmě je. Po 3 měsících užívání bez sankcí...
 11. 1 point
  Adolf.Shitler

  Konkurence nespí

  U těchto připojení je hlavně potřeba vzít v potaz, že deklarovaná rychlost bude zaručena nejvýš v síti poskytovatele. Jak se jedná o propojení mimo jeho síť a hlavně zahraničí, pak nastupuje agregace a cena za data, takže nějaké stovky až tisíce Mbps už obvykle nejsou reálné. Ale marketingově to samozřejmě vypadá dobře...
 12. 1 point
  marek-81

  Platby SIPO

  Já prostě chci platit sipem. Platím tak bydlení, plyn, elektřinu, pojištění, prostě všechno. Nebudu jenom kvůli Vodafonu měnit celý systém na který jsem zvyklý. Tečka. Děkuji všem za rady.
 13. 1 point
  Patrně protože Horizon Go je doplňková služba a ne plnohodnotná náhrada za běžné tv vysílání, každá stanice nebo zpětné zhlédnutí navíc tam znamená další náklady na provoz, ovšem u chystané Vodafone TV to vypadá že by to mohlo být jinak.
 14. 1 point
  hpfunny

  Platby SIPO

  No nevím zda chce banka nějaký poplatek od příjemce za inkaso z účtu, ale pošta účtuje základní cenu za 1 položku předepsanou k inkasu Kč 3,10. Možná v tom bude ten zakopaný pes u VF.
 15. 1 point
  petrmet

  Platby SIPO

  Sice nevím, v čem je pro VF výhodnější inkaso z účtu než SIPO, ale asi to vědí ty manažerský MBA rychlokvašky. Do hlavy jim nevidím a asi je to dobře, mohlo by se mi přitížit. Ve smlouvě mám jasně napsané úhrady přes SIPO. Snad mají vymyšlený způsob jak přechod udělat, aby s tím měl klient co nejmenší starosti. Nedávno jsem něco podobného prožil při změně správce domu, taky se přecházelo ze SIPO na inkaso z účtu. Upozorňoval jsem je na úskalí, ujišťovali mě, že žádné problémy nehrozí a pak 4 měsíce nebyli schopní dohledat, kdo co zaplatil a posílali upomínky. Náš zákazník, náš poskok.
 16. 1 point
  marek-81

  Platby SIPO

  Marek-26: ano, já mám ve smlouvě způsob platby SIPO. Protože nebudu souhlasit s jinou formou platby, odstupuji od smlouvy. Včera mi to potvrdili z dtestu. Nikdo mě nemůže nutit založit si třeba účet jen proto, abych mohl platit převodem. Každopádně od Dubna bude stejně nový zákon a může se odstoupit bez sankcí pokud jsem alespoň tři měsíce zákazníkem. Bude se to vztahovat i na služby internet+TV, tedy nejenom mobil. Opět potvrzené dtestem.
 17. 1 point
  Ale kdepak Asiati! Spotřebitel je ten, kdo za to může, když nekupuje drahou domácí elektroniku, ale tu levnou z Asie :-)
 18. 1 point
  sodekcz

  Platby SIPO

  marek-81 : já bych hledal operátora služeb vždycky podle toho, jakou službu a v jaké kvalitě mi poskytuje. Způsob platby za tuto službu je v mém žebříčku až někde na nepodstatném místě (dokážu to zaplatit tak, aby mi to vyhovovalo). SIPO jsem zrušil minimálně před dvaceti lety, možná i dřív. Právě kvůli detailní možnosti kontroly a rozhodnutí, co jsem ochoten zaplatit/nezaplatit. Zkrátka mi to tak vyhovuje. Navíc kromě systémů SIPO a nkasa, pokud chceš mít náklady pod měsíční optickou kontrolou, můžeš si nechat mailem posílat měsíční faktury od jednotlivých poskytovatelů služeb. Většina faktur má dnes možnost platby přes QR kód. Zkontroluješ fakturu, nascanuješ QR kód, posuneš datum splatnosti kam potřebuješ, vymalováno. Další věc je, že většina bank dnes podporuje okamžité platby, takže proč bych chodil poslední den v měsíci někam na poštu? Případně rychlost běžných převodů je max. D+1. Skutečně to musíš nechávat až na poslední chvíli a pak chodit někam pěšky? Možností je spousta a hlavně bez toho chození na poštu.
 19. 1 point
  Tomu říkám Hlava XXII: - Poskytneme vám až 4 zařízení. Ale jen dvě pronajmeme, další dvě si musíte koupit. - Dobře, chci si koupit CA moduly. - To nejde, ty neprodáváme. - No dobře, tak STB. - To taky nejde, ani ty neprodáváme.
 20. 1 point
  Zlaťák

  Platby SIPO

  Už jsem ti odpověděl. 😉 Jaká je výhoda mít zadaných 10-15 samostatných povolení k inkasu oproti jednomu povolení inkasa SIPA? Prostě každému vyhovuje něco jiného. Teď jsem měnil banku, nemusel jsem ručně měnit x povolení. Platby mám přehledně na jednom malém lístečku. Nemusím to hledat na výpisu mezi platbama v Lidlu, v automatech na kafe,...
 21. 1 point
  Zlaťák

  Platby SIPO

  SIPO přece nezadávám každý měsíc. Zadám ho jednou a už se nestarám. Lístek na SIPO mi chodí emailem zadarmo. Pokud například změním banku, změním jedno povolení SIPO a o víc se nestarám.
 22. 1 point
  petrmet

  Platby SIPO

  To není vtip, SIPO sloučí několik plateb do jedné a tu pak inkasuje z účtu. Mě účtuje pošta 13 Kč za zaslání dokladu SIPO.
 23. 1 point
  Zlaťák

  Platby SIPO

  No tak pokud bych chodil platit na pobočku pošty, tak ano. Ale pokud si zadám povolení SIPA v bance, tak nic neplatím.
 24. 1 point
  Zavolat odbornou firmu a nechat to na ni. Ta provede změření signálu, následně instaluje zesilovač (protože na 6x TV je prakticky bez šance, že by nebylo zesílení potřeba) a samozřejmě i zkontroluje rozvody, jestli jsou vyhovující nebo ne.
 25. 1 point
  Protoze hlavni cilovka je kupuje proto, aby se mohli chlubit ve spolecnosti, spoluzakum, apod. A protoze kdyz s tim zacal jeden vyrobce, ostatni nemohli zustat pozadu, jinak by je ta cilovka nekupovala. Ne proto, ze by to opravdu bylo k necemu dobre. Je to nemlich ten samy pripad jako 4K TV...
 26. 1 point
  zajdee

  UPC se mění na Vodafone

  Vernostni obdobi je uz minimalne rok docela saskarna. Rozhodovaci praxe CTU byla min. na konci roku 2018 ve prospech zakaznika, ktery pokutu ve vysi poctu odslouzenych mesicu * mesicni sankce platit nemusel. https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/ctu/monitorovaci-zprava-c.12/2018/obrazky/mz-2018-12.pdf To se samozrejme nebude tykat pripadneho snizeni sluzby (napr. ted mam 300/20 a chci prejit na 100/?, tak musim zaplatit pokutu za kazdy odslouzeny mesic, protoze se nejedna o vypoved). Jsem pro zruseni vsemoznych vernostnich "slev" (i VF jich ma plny cenik, dava slevy za uvazek). Nejzajimavejsi to ovsem bude s cenami sluzeb exUPC - dnesni cenikove ceny se dost lisi od toho, co realne zakaznici plati. Pokud bych mel za aktualni podobu sluzeb (povinny compal, ds-lite, relativne nizka rychlost uplinku) platit plnou cenikovou cenu, tak sluzbu radsi zrusim.
 27. 0 points
  sodekcz

  Konkurence nespí

  slamb : právě, že o těch 40,- Kč jde. Podívej se na to z druhé strany, vynásob počtem zákazníků a je to doma 🤕
 28. 0 points
  fanfán tulipán

  Konkurence nespí

  Tady u nás, v Perníkově, v mé lokalitě, se konečně jedna firma prokopala už až k nám, z centra města do centra města a nabízí 1G/1G za 449 peněz měsíčně. Mám jasno, kam po vypršení věrnostního období půjdu. Jasnačky, ono to poběží 600M/600M , ale i tak to je nářez." Hastala vista, Vodafone" nebo raději "Adios, nunca mas"?👄
 29. 0 points
  fanfán tulipán

  Platby SIPO

  Máme tady v ulici řezníka. Je fakt dobrej a ty jeho voňavý lahůdky stojí za to. Jenže on si teď vymyslel, že se mu nevyplatí aby zákazníci platili kartou a chce všechno cash "na prkno". Jdu od něj, protože jsem zvyklej platit kartou a nemám to s ním ve smlouvě, tak radši půjdu třeba do Hypernovy, kde se to nedá žrát, ale budu furt platit kartou! 🤣 Pánové, je tolik platebních možností... Já mám pro UPC také SIPO, v něm mám dále elektřinu, plyn, koncesionářské poplatky ČT, ČRo. Když přestane VF akceptovat SIPO, tak mi dá určitě vědět předem a já zvolím jiný způsob úhrady. Třeba inkaso, jako ho mám třeba u T-mobile.. Netušil jsem, že i takováhle blbost dokáže u Čechů vzbudit takovou diskuzi. A pane marek-81 - jste hvězda! Přeji Vám pěkný víkend a nedejte se! Když to nechtěj přes SIPO, tak běžte jinam a řekněte to celému světu!😭
 30. 0 points
  marek-81

  Platby SIPO

  HaWe: přesně tak. Já jsem platící zákazník a jsem to já co si budu klást požadavky a podmínky. Ne operátor. A pokud mi ty požadavky nemůže/nechce splnit, nejsem povinen přistoupit na jeho. To je celé. A není to pouze o ceně. Rozhoduji se podle mých osobních požadavků. Klidně můžu chtít po Vodafonu ať mi každý týden chodí uklízet do domu. A pokud mi řekne že ne, tak já zase nemusím být jeho zákazník.
This leaderboard is set to Prague/GMT+01:00
×
×
 • Create New...