Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/22/2019 in all areas

 1. 5 points
  Víte ono nelineární vysílání je skvělé pro lidi, co ho umějí ovládat. Ale je problém a týká se to i nich a shodou okolností se s tímto problémem setkávám u rostoucího počtu lidí v mém okolí. Bohužel totiž přijde určitý věk a je pro každého jiný, kdy věc, kterou uměl ještě před dvěmi lety, najednou umět přestává a cokoliv jiného než jednoduché lineární vysílání s jednoduchou obsluhou je prostě neovladatelné. Něco jako STB je funkční až do prvního problému a nastavení AV vstupů na tv, pochopení, že tenhle program 1 je něco jiného než tenhle program 1, je zcela nevysvětlitelné. Dokonce i automatické přelaďování DVB-T2 je problém, co včera byla 1, a ten člověk je na to zvyklý, je najednou 135 a prostě starší člověk to najednou není schopen ovládat. Výše @Michal Pelikán zmiňovaný AndroidTv před rokem zfleku a najednou ani ťuk. Jen klasika 1,2,3,...135 nebo program nahoru dolů, nějaké pohybování v seznamech programů už jsou naprosto mimo. Takže ano, nelineární vysílání ano, ale i lineární má svůj nenahraditelný význam.
 2. 4 points
  Evzen

  Bezpečnostní incident

  Ze jsem tak smělý - co ma spolecneho prirucka o nastaveni pripojeni k Inrternetu s konfiguraci nejakeho konkretniho programu?! Ze bys po nich treba taky mohl chtit, aby v te prirucce bylo, jak nakonfigurovat pristup treba k tobe do firmy pres VPN, nebo jinou zcela nesouvisejici vec...
 3. 4 points
  Adolf.Shitler

  Sekani obrazu

  DVB-C samozřejmě pryč nepůjde, protože je to nejefektivnější cesta dopravy televizních signálů k divákům, vč. toho, že na straně diváka není potřeba žádné extra zařízení k příjmu, ale stačí běžný televizor doplněný CAM s kartou. Soustavné míchání internetu do všeho a dělání jakési modly z něho je v reálu nesmysl. Už proto, že drtivá většina diváků sleduje lineární vysílání a nic na tom ani nehodlají měnit (to jenom IPTV operátoři soustavně všude tlachají, jak ta jejich úchvatná internetová TV všechny zajímá, aby se mohli dívat s časovým posunem, ale ve skutečnosti hovoří čísla naprosto jasně - 96% pro lineární vysílání, údaj z října 2018). Stejně tak s optikou a dělání jakési modly z ní - náklady na její výstavbu k poslední míli prostě nikdo nezaplatí. Sporné je i navyšování rychlostí, jelikož home useři nějaký rozdíl mezi 300 nebo 500 sotva poznají (tady jde hlavně o to, jak rychlá je druhá strana, což třeba v mezinárodním provozu padá na jednotky a tudíž i 10 Gbps linka v ČR může být k ničemu, když to z opačného konce světa jede na 1 Mbps).
 4. 2 points
  Adolf.Shitler

  Vypínání DVB-T1

  Fakt má smysl řešit nějaký SD matlaniny, který jsou dobrý akorát na zkažení zraku? Hmm...
 5. 2 points
  sodekcz

  Nové mobilní tarify

  Chlapci, vy mě dojímáte. Já si snad začnu myslet, že naši operátoři jsou vlastně chudáci a měl bych jim projevit nějakou solidaritu😉. Kolik stojí taková ústředna a služby s ní spojené v zemi jiné než CZ/SK s podobnými ekonomickými výsledky? Případně proč bych měl jakou soukromá osoba tak výrazně doplácet na tarify nějaké cizí firmy? To jsou všechno do určité míry bláboly a museli bychom zabřednout daleko hlouběji, abychom to rozlouskli. Stále jsem přesvědčen, že slušné a dlouhodobé obchodní vztahy by v našich vodách mohly vypadat trošku jinak. (Přiměřený zisk nikomu neupírám, ani nejsem žádná socka, která by musela obracet každou korunu).
 6. 2 points
  Ivo Mašek

  Sekani obrazu

  Před několika lety se v praxi v Německu zkoušelo DVB-C2. Test se prováděl z důvodu, zda to bude fungovat. Test byl úspěšný. DVB-C2 se zatím nepoužívá, protože k tomu není důvod. Kapacita DVB-C zatím bohatě stačí a jsou tam rezervy. ….. to jenom k tomu DVB-C2
 7. 2 points
  Marek-26

  Sekani obrazu

  Těď asi píchnu hodně do vosího hnízda, ale provozovatelé kanálů nechtějí, abyste si nahrávali a upravovali nahrávky z jejich kanálů. A různé Tv archívy trpí jen protože si je nechají od operátorů také zaplatit. Už nyní začínají televize tlačit na to, aby nešly přetáčet reklamy. A s IPTV resp. OTT můžete oslovit více klientů, než-li s DVB-C. Vše nyní (pár let) naznačuje, že DVB-C prostě skončí (nejen u nás) a zda to bude dříve, než Evžen umře či později, to ještě nikdo neví (myslím si, že dříve - ale zas všichni víme, co znamená myslet). Přes internet není problém šířit pořádný obraz, je úplně jedno jestli ho do televize přivede HDMI z IPTV boxu nebo DVB-C boxu.
 8. 2 points
  Sport a zprávy prakticky nikdo zpožděně nesleduje, protože to nemá už žádný význam. U sportu si přečteš výsledek, pokud ses nemohl dívat live a zprávy přicházejí stále nové a nové, takže ty starší logicky přestávají být aktuální. Ve spoustě firem se investuje do všeho možného, co se později ukáže jako vyhozené peníze. Pokud jde o ostatní operátory, tak ti spouštějí IPTV v případě, že nemají možnost šířit TV klasicky po koaxu a holt musí tu TV nabídnout alespoň nějakou. Ale neexistuje ani jeden kabelový operátor, který by koaxiál pro TV zabil a vrhl se na IPTV. Jasně, rok 2030 nebo 2050 a klidně i později (předám dětem, aby pokračovali v debatě :D ). IPTV měla dost času, aby se vyprofilovala, podobně jako to udělal SAT příjem, který za stejnou dobu nabral cca 1,5 mil. zákazníků. IPTV prostě nic. A pokud jde o nějaký vysokorychlostní internet, tak začínám pochybovat, že vůbec víš, co to IPTV je. Kdybys věděl, tak takový nesmysl nikdy nenapíšeš, protože na IPTV v SD stačí klidně 5 Mbps a na HD řekněme 10 Mbps, což IPTV operátoři dokázali zajistit i dřív, jelikož provoz takové TV je pouze v jejich vnitřní síti. Netflix nebo HBO jsou normální půjčovny filmů, resp. streamovací služby. To skutečně není IPTV, která musí mít v nabídce stovky stanic. A zájem CZ diváka je jasný - Nova, Prima, ČT. Všechny Netflixy, HBO a další obdoby zajímají naprostý zlomek lidí a sotva se to změní. Ona totiž televize je pro většinu lidí pořád tím pasivním médiem, ke kterému sednou po práci a nemusí se o nic starat. Nebo typická ženská u plotny, které v TV běží nějaká telenovela a tatík s pivem, co k tomu chroustá brambůrky a nadává na fotbalisty, jak mizerně hrají :-)
 9. 2 points
  Diváci, kteří preferují lineár jsou převážně ti, co využívají volné terestrické vysílání. To je u nás stále ještě ve velké převaze. U těch, kteří jedou přes operátory placených služeb, je procento využívání nelineárního vysílání řádově vyšší.
 10. 2 points
  Ono by to ani nemuselo byt take zle, keby bol definovany standard pre IPTV podobne ako je DVB-C.. a kazdy televizor by musel mat standardizovaneho IPTV klienta (a nie desat roznych aplikacii - HBO, Netflix, Hulu, Apple TV, etc.), DVB-C zanikne, ci sa nam to paci alebo nie - ak ma kabel/koaxial konkurovat optickemu pripojeniu, tak ina cesta nie je (ako som pisal v druhom vlakne Sekani obrazu). Navyse IPTV poskytuje ovela lepsiu kontrolu nad obsahom - co je v zaujme filmovych studii a vyrobcov obsahu. Vo svete sa to uz deje, u nas to nebude v najblizsej buducnosti, ale o par rokov ano.. nie nahodou nove STB su uz len IPTV.
 11. 2 points
  Vodafone v létě zavedl nové IPTV setoboxy v Portugalsku, běží na OS Android, není údajně vyloučené, že se dostanou i k nám, ale vypadá to že bude pravděpodobně i nějaký DVB-C setobox. https://forum.zwame.pt/threads/vbox-4k-vbox-4k.1035371/ Ale na tyhle změny je asi ještě příliš brzo, Vždyť Vodafone vlastní UPC teprve necelé tři měsíce, nějaké novinky bych očekával až příští rok a doufám že to nebude jen zdražení.
 12. 1 point
  vpa

  UPC WI-free androidi se nepřipojej

  Pokud se nepletu, tak ten router to vyjednává podle standardu se serverem (asi Microsoft Radius), takže UPC s tím nic nenadělá. Pokud byl problém na nějakém zařízení, byl to specificky problém toho zařízení, nikdy nebyl problém v čisté verzi systému, ale v ovladačích či úpravách systému toho kterého výrobce. Stěžuj si u Sony.
 13. 1 point
  technik

  Nové stanice

  Oni nám na Parabole trochu šíří poplašné zprávy, jedna z původních licencí Golf channelu vypršela, ale už nebyla dlouho využívaná. Golf channel vysílá na základě jiné licence
 14. 1 point
  Jestliže si chce nový majitel či nájemce bytu zřídit novou smlouvu, UPC mu to umožní i když v bytě dobíhá nějaká stará smlouva (stačí doložit nájemní smlouvu nebo být zapsaný v katastru). Předpokládám, že původní nájemce si zařízení při stěhování odnese, přeci jen jsou buď jeho odkoupené a nebo pronajaté a musí je vrátit, aby nemusel platit pokutu či náhradu škody. Tohle platí myslím od začátku věrnosti. Každopádně pro tyto případy nabízí UPC řešení a tím je přepis smlouvy z původního nájemce na nového. To znamená, že původní smlouva se ukončí ke dni připojení nové. Pak ten původní nájemce nemusí ani doplácet věrnost. @homberg Tak nemůže být nový nájemce penalizován za to, že si původní nájemce nepodal u UPC včas výpověď nebo nechává doběhnout věrnostní období.
 15. 1 point
  Johanes

  Nové mobilní tarify

  Chlapi, mějte strpení! Před 30 lety jsme nikdo neměl ani páru o nějakých mobilech nebo internetu. Volali jsme z pevných a předražených linek Českého telekomu, nebo jak se ta banda vyděračů tenkrát jmenovala... Před 20 lety už mobily byly a byla to ze začátku ta stejná banda. Pak přišly jiné gangy a ze slibované konkurence sešlo. Drahé volání, sms snad i za 5Kč (150 znaků), ale byl to pokrok! Před 10 lety (plus mínus) nástup internetu k běžným lidem. Pevná linka, vytáčené připojení, pak nějaký ty DSL, Adsl, koaxy, optiky, bláblá a další... Rychlost? 300 Kbit internet po kabelu za 500,- ! Tahání CD v mp3 - 128kbps nám trvalo týden! Teď máme relativně (ve velkých městech) rychlé pevné připojení a bereme to jako samozřejmost. A teď to mobilní připojení: Jsem si jist, že naše děti a děti našich dětí už na tom budou lépe. Buďme ale soudní! Kdyby ta "velká trojka" nedejbože zlevnila, tak nebudou mít co žrát !!🤣😫
 16. 1 point
  zofre

  Nové mobilní tarify

  @Adolf.Shitler to napisal velmi dobre. Treba si uvedomit, ze pri cenotvorbe vela zavysi od jednotkovych nakladov. Jednoduchy priklad - v CZ moze mat operator milion zakaznikov, ked za ustrednu zaplati 300 mega a mesacne bude platit za licencie % z tej ceny, tak su to naklady 300 + % mesacne. Ak ma v PL operator 5 milionov zakaznikov, cena ustredne nebude 5x vyssia, ale napr. 350 mega = 70 + % mesacne na zakaznika. A teda aj ceny pre zakaznika mozu byt inde. Nie vzdy teda musi ist o zdieranie zakaznika, ale jednoducho mala krajina = vyssie naklady na poskytovanie sluzby. Toto neplati iba pri technologiach, ale aj vsetkych sluzbach ktore operator musi realizovat aby mohol poskytovat telefon / internet / TV... A to este mozete byt radi ako to mate v CZ, v SK sice mame 4 mobilnych operatorov, ale nie je to ziadna slava.
 17. 1 point
  Standa

  Nové stanice

  Běžel už včera
 18. 1 point
  Marek-26

  Bezpečnostní incident

  @petrmet UPC poskytuje emailovou schránku, přihlášení přes web a poskytne domény a porty pro pop3, smtp atd. To, jak si to zadáte do různých emailových klientů je pak již opravdu jen na Vás a s prosbou o pomoc se musíte obrátit na podporu daného software. A co se týče blokace atd. přečtěte si pořádně email, který vám přišel, všechny informace v něm jsou.
 19. 1 point
  Evzen

  Bezpečnostní incident

  For je v tom, kde se u lidi bere ten nazor, ze poskytovatel pripojeni k Internetu by mel poskytovat i rady k pouzivani toho pripojeni. Prece u prodejce kuchynskeho sporaku taky nepozaduju rady k tomu, jak udelat dobrej gulas... Nicmene pravdou je, ze v dnesni dobe mit v te prirucce navody na daaaaavno nepodporovane programy je komedie, to kazdopadne.
 20. 1 point
  Adolf.Shitler

  Mobilní internet

  Jako OK, Red 2 nevypadá špatně jak popisuješ (mně se teda ta volba na takovou cenu nepovedla, je tam furt 599, ale asi to nějak vyhandlovat půjde). Ale proč je v tom proboha zase něco abnormálního, tj. že 2 GB dat automaticky a další 2 GB (který VF vydává za dárek) se musejí ručně aktivovat v aplikaci? To si VF potřebuje dělat čárky, kolik lidí tu appku používá?
 21. 1 point
  Jack_6428

  Nové stanice

  NickToons už má EPG a bude před Nickem místo Megamaxu. Megamax je tam dvakrát. Jednou na své pozici a podruhé na místě Nat Geo SD.
 22. 1 point
  tomus

  2,4 GHz vs 5 GHz

  Já bych řekl že 5 GHz má dosah stejný, ale má horší prostupnost přes překážky, protože je to 2x vyšší frekvence než 2,4 GHz. Dělat se s tím nedá v podstatě nic, buďto používat pásmo 2,4 giga, nebo si do prostoru Kde je slabý signál natáhnout ideálně síťový kabel od routeru dát si tam AP.
 23. 1 point
  Marek-26

  Stěhování

  Zdravím, jen na novou adresu ve sjednaný termín. Starou následně UPC odpojí.
 24. 1 point
  Adolf.Shitler

  Sdílení tiskárny

  Zabezpečí dle MAC ale není defaultně v žádném routeru, ale musel sis to tam zapnout sám. Takže potom také samozřejmě do něho lézt, když přidáváš nějaké další zařízení.
 25. 1 point
  Ladik

  Mobilní internet

  Já mám čtyři čísla neomezeně jedno za 599 Kč a sleva 12000 Kč na telefony. Za mě spokojenost. Ale na druhou stranu ten jejich neomezený tarif pro jednotlivce je úplně mimo. Ten si snad nikdo svéprávný nemůže vzít.
 26. 1 point
  sodekcz

  Sdílení tiskárny

  Případně si najdi někoho, kdo ti dokáže WPS tlačítko vypnout a WiFi síť nastavit s požadovanými parametry ručně. Pak to bude "napořád" a spolehlivě.
 27. 1 point
  Jastli si nekdo dela iluze o IPTV, tak si prectete co ma O2 za nove televizni tarify: https://www.lupa.cz/aktuality/o2-predstavila-nove-televizni-tarify-zakladni-verze-o2-tv-vyjde-na-299-korun/
 28. 1 point
  quadra2030

  Sekani obrazu

  @Adolf.ShitlerNema vyznam dalej debatovat - melies nezmysly, 3Gbit SDI vybavenie je v sucasnosti podobne drahe (ak nie drahsie) ako 10Gbit Ethernet (a o 12Gbit SDI ani nehovorim).. IP neznamena internet ani IPTV na mobile/stb, vieme? Pisem o spracovani obrazoveho materialu v broadcastingu a internej sieti, nie o pustani skoro nekomprimovaneho streamu koncovemu zakaznikovi! Produkcne studia/televizie sa zbavuju SDI, postupne prechadzaju na IP (nie naraz ani nie vsetky casti retazca), profesionalna technika sa neupgraduje kazde 2 roky ani 5 rokov, ale ked uz k tomu pride, nebude sa investovat do zastaraneho (a predrazeneho) rozhrania. IP is not SDI’s adversary, but simply its successor. Just as analog gave way to digital and SD to HD, the venerable serial digital interface is passing the technology torch to a faster and more versatile way of producing, playing out and distributing content. In general, signal processing in an IP realm can be considerably more computationally efficient than in an SDI-based plant. In many instances, processing an audio stream or metadata from an SDI-based signal requires a de-embedding process, which eats up significant amounts of computing capacity. @marenaNa SK je to skor opacne.. UPC internet ma velky podiel v lokalitach (nemyslim dediny, ale mesta), kde nie je ina alternativa voci DSL (a nie su to rodinne domy, napr. cele stare mesto Bratislava je take - cinziaky a podobne), pochybujem, ze viac ako 50% zakaznikov UPC ma vysokorychlostnu alternativu (a to vedia v UPC velmi dobre).. o optickom pripojeni plati, co pises - kde je Telekom optika, velmi pravdepodobne je aj Orange (ci naopak).
 29. 1 point
  Michal Pelikán

  Sekani obrazu

  Negarantovaný doplněk, který se dá samozřejmě objednat zcela samostatně 🙂 Ať chceš nebo ne, tak v oblasti placeného příjmu televize bude za pár let IPTV dominantní řešení. Ty budeš možná dál plácat ve fórech jaká je to blbost a jak poskytovatelé nechávají ty firmy chcípnout nebo co jsi to tu psal, ale bude to tak.
 30. 1 point
  quadra2030

  Sekani obrazu

  Bolo to na univerzite v Braunschweigu pred 10 rokmi 🙂 a test v laboratoriu ma daleko od realneho nasadenia, ale zjavne nie je nikde potreba na svete sa tym zaoberat. Bolo to v studii Cisco (ktore vyraba aj DVB-C headendy).. musim pozriet podrobnosti. Jasne, len vsetci chcu rychly internet (stovky megabit) a rychly (idealne symetricky) upload.. to je to "plne dostacuje".. analogovy PAL signal taky dostacoval. A koho to zaujima, tu je porovnanie:
 31. 1 point
  ambroz

  Sekani obrazu

  Co tady všichni řeší?To si někdo myslí, že někdo nahradí DVB-C za IPTV?To není ekonomické!
 32. 1 point
  Fred

  Sekani obrazu

  Proboha... Poda, nebo Netbox snad ve své síti nenabízí internet + TV? To UPC se snaží dohnat ostatní providery naroubovaným IPTV na DVB-C aby vůbec mohla poskytovat služby jako zpětné shlédnutí, nebo archiv a moc to teda nefunguje...
 33. 1 point
  To platilo mozno v analogovej TV, a tiez by som to velmi netvrdil, PAL je len vylepsena verzia NTSC (za cenu znizenej rozlisovacej schopnosti vo zvislom smere), SECAM je viac odlisny (frekvencna modulacia farebnych zloziek namiesto kvadraturnej a striedavy/postupny prenos).. bez NTSC by PAL ani SECAM neexistoval (ani samotni tvorcovia Walter Bruch ci Henri de France to nikdy nepopierali)! Zakladne principy vsetkych farebnych sustav su zalozene na NTSC. EuroDOCSIS technologia je podmnozina DOCSIS, navyse od verzie 3.1 je uz uplne integrovana (kazdy DOCSIS 3.1 modem musi vediet nastavit aj europsku sirku pasma kanalu ci frekvencny raster podla specifikacie, ina vec je, ci to vyrobca alebo provider povoli v OID SNMP)..
 34. 1 point
  quadra2030

  Sekani obrazu

  Len doplnim, ze Full Duplex DOCSIS 3.1 sa najnovsie premenoval na DOCSIS 4.0, asi to lepsie znie marketingu 🙂 prvy krok bude vyradenie FM radii a vsetkeho ostatneho v oblasti 5 az 208 MHz, co umozni poskytovat upload sice nie plne symetricky, ale uz nebude obmedzeny na 50 Mbit, ako je to teraz.. Full Duplex prinasa velke zmeny v oblasti VF technologie - zdaleka to nie je iba o kodovani dat OFDM, napr. modem musi posielat upload link silnejsim signalom (76 dbmV), echo cancellation (CMTS aj modem musia sucasne rozlisit vysielany aj prijimany signal, co kladie vysoke naroky na DSP spracovanie), radovo nizsie MER (chybovost) ako pri DOCSIS 3.1, DPD (digital predistortion, t.j. zamernym skreslenim signalu sa kompenzuje nelinearita zosilnovacov a prenosovej trasy v realnom case).
 35. 1 point
  Mal by si ist poradit istej spolocnosti Comcast (najvacsi kablovy operator, najvacsi ISP pre home segment a treti najvacsi telefonny operator v USA), aby prestal s migraciou na IPTV.. prechod na all IP architekturu ma byt do konca 2021 pre vsetkych uzivatelov (a vypnutie ATSC QAM, co je US verzia DVB-C).. urcite to robia zle.. Comcast ma cca 25 milionov uzivatelov. https://www.broadbandtvnews.com/2019/03/22/comcast-launches-xfinity-flex-iptv-platform/ While going all-IP would be an ambitious goal for Comcast, it wouldn't be impossible from a technical perspective. As Light Reading has reported multiple times now, Comcast has the capability to deliver all of its video content over IP today. The issue holding Comcast back, and indeed all of the cable industry, is a large footprint of legacy set-top boxes. However, as Comcast is reportedly moving forward with its IP-based Stream product, a skinny bundle service that can be accessed on mobile devices and connected TV sets, the grip of those legacy set-tops may be loosening. Asi je len nahoda, ze vsetky nove produkty (nielen) kablovych operatorov na svete su IPTV based.. DVB/ATSC je legacy platforma.
 36. 1 point
  Evzen

  Sekani obrazu

  Ze ceske UPC "pasivne tají" pred zakazniky moznost prijmu pres CA modul, se vi uz dlouhe roky. Pojmem "pasivne tají" se mysli to, ze na prostou laickou otazku "jak muzu prijimat UPC TV?" je z jakehokoliv zdroje nabizen pouze prijem pres STB, o CA modulu se zajemci taktně mlčí... Pouze pokud se zajemce sam aktivne na CA modul pta, popr. jinym zpusobem explicitne specifikuje, ze nechce pouzivat STB, o moznosti prijmu pres CA modul se dozvi. Uz pred lety si tady dal nekdo tu praci a projel stranky UPC ruznych evropskych statu a vsude byl CA modul aktivne uvaden jako jedna z moznosti prijmu... jen na tech ceskych ani prd, pouze STB. Nechce se mi to hledat, nekde to tady urcite porad je... Kazdopadne... ze by to znamenalo, ze neni zajem udrzovat DVB-C do budoucna, je samozrejme blbost.
 37. 1 point
  Michal Pelikán

  Sekani obrazu

  A proto dělá UPC všechno proto, abyste si tu kartu u nich ani neobjednal. Protože to, že není potřeba skoro žádné zařízení je evidentně úplně totálně klíčové. 😄
 38. 1 point
  Vtipné je jen, jak sis z tebou původně zmíněných "premiér" (žádný problém sledovat televizní premiéru později), zpráv (žádný problém sledovat později) a zápasů (když nestihneš live stream, tak prostě dáš za vděk i pozdějšímu vysílání) na vtipné přirovnání ke kafi vybral jen ty zápasy. Zkrátka pokud nemůžeš vidět živě, tak si to pustíš zpětně a budeš rád, že to jde stejně pohodlně jako kdybys stihl (resp. doslova musel stihnout, protože se ti někdo jiný snažil nalajnovat v kolik hodin se musíš pasivně "bavit"). A zájem o IPTV a navázané VoD prostě je, nelži si do kapsy, jinak by ani v Liberty Global nevznikal za statisíce dolarů vedle DVB-C webový Horizon a nebyla tendence i u ostatních operátorů IPTV spouštět. Jinak by Netflix neexpandoval globálně a HBO nespustilo už třetí VoD službu. A dvacet let tu IPTV sice je, ale dostatečně rozšířený (nutný) stabilní vysokorychlostní internet pro IPTV a smysluplné řešení práv pro obsah VoD a zpětného shlédnutí se rozšiřuje až poslední roky. A když si teď dám do kalendáře upozornění na rok 2030, abych se k téhle diskuzi vratil, tak ti sem přijdu dát akorát příspěvek "Já ti to říkal". Moje predikce: Většina TV má OS s Androidem (včetně Samsungů a LG), kabelovky mají akorát samostatné aplikace a konkurují si hlavně cenou, kvalitou, uživatelskou přívětivostí, kvalitní integrací do všech možností operačního systému a Live TV je tam sice používaná věc, ale prakticky jen stejný doplněk systému jako funkce rádia. Výhodu bude mít samozřejmě majitel sítě, přes kterou se zákazník připojí - to je to právé terno, co Vodafone získal. Žádné vybudované DVB-C, ale ten potenciál pro data. Většina obsahu se bude konzumovat ze služeb jako HBO Go, Netflix a zpětného shlédnutí. A kdo na kabelovku nemá, bude prostě fungovat na obyčejné anténě nebo satelitu bez těch kvalitních prémiových VoD služeb (pojede si VoD na tom, co bude dostupné za nula nula nic nebo zdarma - Youtube, Stream, Voyo, iPrima...).
 39. 1 point
  Jak co. Většinou to platí jen pro vlastní tvorbu těch televizních stanic. U zahraničních akvizic je to ve webových archivech tv stanic zpravidla taky jen několik málo dní, stejně jako u placených operátorů.
 40. 1 point
  Webovy archiv stanic? Myslis ten, v ktorom polovica programov nie je alebo nejde (lebo autorske prava/etc), pripadne kazdy druhy program je len cez predplatne? To uz radsej archiv operatora (tiez nie dokonaly), ale stale lepsie ako tie paskvily, co poskytuju stanice.
 41. 1 point
  Tu nejde iba o multicast - providerovi sa rozhodne viac vyplati zaplnit cely rozsah v koaxialnom rozvode datami a TV zmenit na IPTV.. nehovoriac o tom, ze IPTV je velmi jednoduche zmenit na lepsi/uspornejsi codec (x265/HEVC a ich nasledovnici).. kolko mas napr. 4K kanalov v DVB-C? Jednotna architektura (nemusi udrziavat legacy DVB-C/T).. a ake aktivne prvky navyse? Uzivatelovi je jedno, ci musi pripojit koaxial do IPTV STB kombinovaneho s DOCSIS modemom alebo pripojit ethernet kabel zo STB do modemu. Jasne, ja som tiez za zachovanie DVB-C (uz len preto, ze si viem nahrat vysielany obsah a dalej spracovat/vystrihat reklamy a nie som odkazany na DRM poskytovatela v style nahravka ide prehrat iba do 24 hodin.. hoci je to technicky mozne pri CA+ moduloch a napr. v DE to uz funguje), ale vyvoj nezastavis..
 42. 1 point
  Michal Pelikán@ Lineární příjem používá 96% diváků neboli naprostá většina :-) A o "výhodách" IPTV se v současnosti přesvědčují třeba zákazníci O2, kteří místo na pořady koukají na černou obrazovku (tímto zdravím Freda z O2 a děkuji mu za záporný bod, nepochybně z toho nebudu měsíc spát :D ).
 43. 1 point
  Pokud jde o STB, tak je celkem jedno, jestli se musí operátor starat o ty pro DVB-C nebo pro IPTV, oboje prostě starost je. A IPTV už z technické podstaty nemůže nahradit DVB-C, ale může být pouze doplňkem pro zpětné sledování. O důvodech je zbytečné se rozepisovat, je jich spousta, takže jenom tolik, že IPTV je oproti DVB-C plně závislá na obousměrném provozu a poměrně nespolehlivá, což lze vidět na potížích např. O2 nebo dneska 4networkTV, která komplet lehla atd. A to ještě IPTV využívá relativně malý počet lidí - při takovém počtu, jaké má DVB-C, by IPTV ani nešla provozovat (leda v multicastu, ovšem pak to není plnohodnotná IPTV, ale pouze jednosměrné šíření TV signálů přes internet, které je vůči DVB-C složitější a nic navíc nepřinese).
 44. 1 point
  Z rozhovoru je celkem jasné co plánují. Platforma Vodafone TV bude na bázi IPTV, ne DVB-C - vzdálené nahrávání, poskytování mimo síť Vodafone. S UPC mají po nějakou dobu nasmlouváno poskytování DVB-C (obsahu?/podporu?), proto neplánují žádný nový STB a doufají, že uživatelé postupně sami přejdou na Vodafone TV - pro IPTV řešení dostačuje i aplikace v TV, je to pro zákazníky přívětivější a pro Vodafone levnější, kdy odpadne starost o podporu STB...
 45. 1 point
  No nevím, nějak jsem tam nic nového nenašel, možná v úterním pokračování.
 46. 1 point
  BimboCZ

  Spotřeba modemů Cisco

  EPC3208 - Power Consumption (Modem Module) ~ 5.8 Watts
 47. -1 points
  Videotéky Netflix a HBO Go bych se netahal, protože to je něco úplně jiného než IPTV.
 48. -1 points
  Tyto vtipná čísla z PR oddělení O2 pobaví, protože je to asi totéž, jakoby fa UPC sečetla všechny připojené televizory na DVB-C + DVB-T a z toho pak udělala počet klientů. To by asi pár mega hodilo :-) U O2 se musí držet při zemi, takže jenom sčítají počty možných zařízení, ale v reálu se třepetají na chvostu pokud jde o operátory, jenž poskytují TV.
 49. -1 points
  homberg

  Ruské programy nefungují

  Brnknete Zemanovi na Hrad a uvidite, jak ruske programy najednou posvisti...apropo, nemame tu nejak malo cinskejch programu? Tohle etnikum se tu zdarne mnozi, tak aby taky meli na co koukat.
 50. -3 points
  sodekcz

  Nejdou otevřít některé stránky

  Jednak to otevřít jde (bez toho zahraničního začátku) a druhak by takové stránky v principu měly být blokovány odevšad 😉
This leaderboard is set to Prague/GMT+01:00
×
×
 • Create New...