Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Premier Sport má O2, T-Mobile i Telly. A já bych si také moc přál, aby byl zařazený v nabídce Vodafone. Vodafone má velmi pestrou programovou nabídku, největší počet HD stanic, ale tohle tam prostě chybí. Když to srovnám s O2, které také mám, tak Vodafone má těch stanic v HD skoro dvojnásobně. Ale O2 má zase O2 sporty a Premier Sport a tím to dorovnává. Až tento rok přejdu na novou Vodafone TV, tak jsem se rozhodl, že si nechám jenom jednu. A u mě je to zatím nerozhodně.
 3. Což asi pro mě, jakožto člověka, pro kterého je to španělská vesnice není nejlepší. Vždyť já ani vůbec nevím, z těch screenu, které jsem sem dal, co bych tam měl vyčíst podle čeho zjistím, že tenhle kanál je dobrý a tenhle špatný.
 4. Today
 5. Napsat reklamaci nefunkční služby a zaslat doporučeně s dodejkou do VF. Pokud to nepomůže, tak stížnost na ČTÚ.
 6. Manuál ale není pro laika moc šťastné řešení, protože to znamená pravidelně (a často) kontrolovat okolní sítě. Ono je fajn, že člověk najde nějaký relativně volný kanál, ale zítra už může být vše jinak a ten kanál bude naopak nejméně vhodný.
 7. To bych zcela sobecky skoro neradil a dal to na manuál. Pokud je ten kanál u tebe vyhovující, je pro tebe výhodnější to tam nastavit ručně a nechat sousedy, kteří budou mít pravděpodobně automatiku, aby jejich WiFi někam s jejich kanálem "uhnula".
 8. Vzhledem k tomu, že k 2.4 není připojeno zatím nic a ani neplánuji, tak tam asi nechám automat.
 9. Ještě k formátům. Je rozdíl ve formátu záznamu a formátu přehrání. Jestli si na ten pravěk ještě dobře vzpomínám, tak výsledkem 1440x1080 je formát 16:9, což čistě z pixelů ten poměr není. Myslím, že tam nebyl při záznamu ve hře čtvercový bod (jakoby komprese na šířku), ale byl použit takový poměr, aby při přehrávání po roztažení na formát 16:9 se z toho staly body čtvercové a normami daný poměr pro full HD 16:9 byl zachován - šlo tedy o úsporu datového toku vzhledem k rychlosti posunu pásku. HDCam fungoval stejně. Ale existuje ještě HDCam SR, to už je plnoformátová záležitost, to bylo (je)
 10. Ještě by jsi měl také pořešit nastavení kanálů v pásmu 2,4 GHz, tam to s tou obsazeností kanálů bude určitě daleko horší.
 11. Discovery spustila TLC HD v češtině https://www.parabola.cz/clanky/7033/discovery-spustila-tlc-hd-v-cestine/
 12. Dobře. A nechat to na automat není dobrý nápad? Pro mě, jakožto ňoumu a nenáročného uživatele?
 13. Ano 36, pripadne mozes vyskusat kanal 52, ale ten je DFS (a moze sa stat, ze sa ti router sam preladi na 36, ked zisti iny signal), tie vysoke nad 116 by som urcite nedaval. Jo a niektore starsie WiFi zariadenia mozu mat problem sa pripojit na DFS kanaly..
 14. A podle toho, co jsem postnul za screeny z analyzeru, tak pořád jste pro ten kanál 36?
 15. Já sice nemám CA odkoupený, ( mám tušení, že na životnost to nemá vliv :) ) ale mám ho od 12.11.2013 čili přes 7 let. Ale co já vím, třeba se pronajatým měně "ošoupává" elektronika 😄
 16. To je trochu podivný zdůvodnění, řekl bych že tak 95% CA modulů které jsou odkoupené jsou starší než dva roky, protože moduly už se oficiálně neprodávají mnohem déle.
 17. To by som sa neponahlal, implementacia AX od Ubiquiti je v sucasnosti mizerna, treba pockat, kym soudruzi poladi fw (mal som od nich na stole viacero AX hw - Amplifi Alien, UniFi).. tiez len tak mimochodom.
 18. mam takovy problem, mam odkoupeny CA modul + pujcenou sparovanou kartu, ktery bezproblemu fungoval . pred vanoci jsem jeste doobj. dva media boxy do pronajmu, protoze vim , ze mohou byt 4 zarizeni na smlouvu. stalo se to ze na moje upc mi CA modul vyradili a nechali pouze ty media boxy, CA modul prestal tedy fungovat, Nyni kdyz jsem volal na linku a chtel ho tam vratit mi pani rekla , ze je stary vic jak 2 roky a ze nefunguje a nejde to . Ze si mohu pronajmou novy... umite mi prosim pomoci ???
 19. To máš samozřejmě pravdu,že může odejít.Ale @Marek-26 napsal,že na tuto stanici je exkluzivita,což vlastně není,protože tuto stanici nabízí víc než jeden operátor,tak ten dotaz na zařazení Premier Sport je vcelku legitimní.Stejně tak,jako by se zeptal,jestli VF zařadí např.Epic Drama HD.
 20. Zákazník, který se té stanice dožaduje, holt musí jít jinam. Ale neviděl bych to jako tragédii, protože pokud se podíváme na sledovanost, tak všechny sportovní kanály jsou někde v kolonce "ostatní", kde je dohromady cca 100 programů různých žánrů a těch 100 programů celkem nedosahuje ani 10%. Vyčnívá z toho akorát ČT 4, když je MS v hokeji nebo Eurosport, když náhodou Kvitová hraje finále Wimbledonu. Pak zase pokles na svoji obvyklou úroveň, viz výše :)
 21. A myslíš,že to nějakýho zákazníka,který se "dožaduje" této stanice,zajímá?Ten vidí,že v tomto případě mají tuto stanici v nabídce Telly,O2 a T-Mobile.Navíc držitelem licence je Lama Energy group(provozovatel Telly) a ne O2.To O2 musel koupit práva na zařazení do nabídky. Něco jiného by bylo,kdyby se dožadovat přidání programu BBC EARTH.Tam má tu exkluzivitu T-mobile a nikdo jiny tuto stanici nenabízí.Ale jednou exkluzivita skončí...Jako mě osobně by se BBC Earth v nabídce líbila.Ale vím,jak se věci mají.O Love nature mě taky na FB psaly,že tuto stanici nezařadí a ejhle,je v nabídce.
 22. Jenomže T-Mobile a Telly využívají u IPTV na xDSL infrastrukturu O2, takže to tzv. "zůstává doma" a o skutečné konkurenci nemůže být řeč. To v případě kabelovky VF neplatí. A VF na xDSL z toho asi vyčlenit nejde , tj. buď by to VF získal komplet všude nebo nic.
 23. Ubiquiti už má v nabídce UBNT UniFi 6 Lite, kdo tedy potřebuje WiFi ax, řešení je k dispozici. To jenom tak mimochodem :)
 24. Jen se krátce vrátím k rozdílnému pojmenování sítí v pásmech. Přijde mi, že novější zařízení se umí docela dobře vyrovnat s přepínáním mezi 2,4 a 5 GHz pásmem. Nějakou dobu jsem provozoval jak oddělené názvy, tak sjednocené. Momentálně doma fungujeme na sjednoceném názvu. Všechno v pohodě. A to by mě pacholci hnali, kdyby měli pocit, že jim něco nefunguje, nebo funguje pomaleji, než se očekává. Navíc míváme doma občas docela experimentální prostředí (proměnlivé), včetně více AP a občas i včetně kombinace různých výrobců HW. Nikomu sjednocené názvy nenutím. Jen je dobré si uvědomit, že router
 25. Yesterday
 26. Toto jsem pořídil, jestli to pomůže nějak. Je to teda z jednoho místa jen. A při analýze teda nastaveno 20MHz a 40MHz a kanály automat.
 27. Ked nemas AX klientov, je uplne jedno, co tam je nastavene.. a aj niektore AX zariadenia (kedze AX je stale draft protokol a vo vyvoji) maju problem s OFDMA na uplinku.. a ten kanal 36 je bezproblemovy, sirku pasma mozes dat 40 alebo 80 MHz (aj tak volis tzv. primarny kanal, v tvojom pripade to bude 36+40 (40 MHz) alebo 36+40+44+48 (80 Mhz). Realna prenosova rychlost pri WiFi AC 80 MHz 2x2 radiu (co mas ty) je cca polovica linkovej (WiFi je simplex), takze pri link rate 866 Mbit (to je to, co ti ukaze Windows ako rychlost WiFi pripojenia) je realna rychlost okolo 400 Mbit, pri 40 MHz polovica
 28. Tak to bych tak netvrdil,ze ho O2 neposkytne svému konkurentovi. Třeba T-mobile a Telly ho mají ve své nabidce.A navic si myslim,že to patří spíše Telly a O2 to jenom okoupila Ale ono je ve své podstatě jedno,kdo vlastní licenci,Koupit práva jdou.Jde o to,za kolik
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...