Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. m4t35

  P CA moduly

  Mám k prodeji dva odkoupené 100% funkční CA moduly. Cena: 2.500,- Kč/ks
 3. Yesterday
 4. Jestli máš na 2,4 GHz slabý signál,tak na 5 GHz to lepší nebude, protože špatně prochází skrz zdi. Nejprve by ses měl rozhodnout zda zůstaneš u stávající rychlosti 50 Mbit , nebo přejdeš na rychlejší tarif. Pokud by jsi zůstal u stávající rychlosti, tak výměna za novější modem by tě přišla na 400kč, což je částka kterou si UPC účtuje pokud si zákazník Požádá o výměnu. Pokud bys přišel na 150 Mb, mělo by být výměna teoreticky zdarma, protože starý modem tuto rychlost nezvládne. Když tak se na to přeptej na zákaznické lince UPC. Ještě je tady alternativa nový modem si rovnou koupit cena je 2000Kč, nebudeš pak muset platit každý měsíc za pronájem. A jestli je lepší si pořídit router Mikrotik nebo nový modem je otázka, co se týká dosahu signálu myslím že to bude nastejno, router bude mít určitě větší možnosti nastavení, pokud je využiješ, u modemu je to dost osekané, ale zase má výhodu že sdružuje dvě zařízení v jednom a tak bude nižší spotřeba elektrického proudu.
 5. Pro každého kdo narazí na toto starší vlákno, pan Panský je prodejce společnosti PODA a ne moc dobrý. Jeho argumentace je chabá a dosti plave v technických oblastech,, tolik k jeho studiím.. Navíc cíleně lže, zkrátka každá ovečka upsaná ďáblu je pro něj dobrá.
 6. Tohle jsem udělal před 2 měsíci, ale je to stejně hrozný. Ten router co mám, umí jen 2,4 a je slabý. Proto chci přejít na 5GHz. Otázka zní, jestli si nechat tenhle "starý", vypnout Wi-Fi a zapojit kabel do nového microtiku. A nebo přejít na 150 s novým routerem.
 7. Jak píše Evzen, tím že si zaplatíš vyšší rychlost u UPC, se ve večerních hodinách na Wifi rychlost rozhodně nezlepší, způsobené je to pravděpodobně rušením od okolních WiFi vysílačů, je potřeba s tím trošku laborovat a nastavit nejméně zarušený kanál. Ideální je používat wifi v pásmu 5 GHz , za předpokladu že to umí i koncová zařízení, tady je ale zase potřeba počítat s tím, že toto pásmo má znatelně horší průnik přes překážky. Pokud si od UPC vezmeš modernější modem Compal, bude mít dosah WiFi pravděpodobně lepší, což potvrzují zkušenosti jeho uživatelů , zároveň umí používat současně obě pásma 2,4 a 5 GHz, tvůj současný router už je docela zastaralý model, který umí routovat maximální rychlost 140 Mbit, Takže ten bych si do budoucna určitě nenechával.
 8. Takze za to nemuze UPC, ale zaruseni Wifi od sousedu. Nainstaluj si na telefon nejaky Wifi Analyzer, zjisti pomoci nej, ktery Wifi kanal je volny nebo aspon nejmin zaruseny a na tento kanal potom nastav Wifi v tom Ciscu (jestli to teda jde, nikdy jsem to nepouzival, vzdycky jsem spolehal jen na vlastni routery).
 9. Měřil jsem to přes Wi-Fi, přes kabel je to cca 42 Mb. S tou rychlostí máš pravdu. Překliknul jsem se. Router mám zapůjčený od UPC Cisco EPC3925.
 10. Tu rychlost 2 Mb naměříš přes Wifi, nebo kabelem? Ten Wifi router máš vlastní, nebo tím myslíš kabelový modem Technicolor? Jinak UPC aktuálně nabízí rychlost 150 Mbit, ne 100.
 11. Dobrý den, mám následující dva problémy. Od UPC mám internet 50 Mb, jenže od cca 18h je internet reálně na rychlosti 2 Mb. Takže je prakticky nefunkční. K tomu mám starý Wi-Fi router, který má jen jedno rádio a má malý dosah. Jelikož mám jen cihlové zdi a malou rozhlohu bytu, očekával bych lepší pokrytí. Mám dvě řešení. Jedno - zvýším si rychlost na 100 Mb a vezmu si i nový router. Takže budu mít větší dosah signálu a snad i rychlost. Druhé - rychlost si zvýším na 100 Mb a koupím si router o Microtiku. Co mi navrhujete?
 12. U mě Hitradio Ö3 v DVB-C na 100% funguje.
 13. Vyjádření Vodafonu ke spojení s UPC, aneb co nás čeká a nemine: https://www.vodafone.cz/upc/
 14. No je to tak, jak píše Jack. Oproti HBO GO je HBO OD, co se obsahu týká, velmi osekané. Na HBO GO je možné řadu pořadů vidět i v předstihu, např. celé řady seriálů, ještě než je to vysíláno na HBO, kdežto na HBO OD to je většinou s několika denním zpožděním. A něco se na HBO OD neobjeví vůbec, dokonce ani když to je přímo z produkce HBO. Příkladem je třeba seriál Temný případ (True Detective), který na HBO OD nenajdete, kdežto na HBO GO jsou k dispozici všechny tři řady.
 15. nefunkční radio HITRADIO -O3 úplné ticho na DVB-C .
 16. Já bych chtěl UPC taky pochválit za to, že zvládli po devíti nebo deseti letech úspěšně spustit službu HBO OD. V dalších deseti letech se doufám podaří odladit problémy s přihlašováním k HBO GO (do pěti let by se slušelo alespoň zjistit, zda je chyba u UPC nebo HBO). Připomeňme si taky, že HBO v zámoří během těch deseti let stihlo představit a zprovoznit několik nástupců služby HBO OD - služby HBO GO a HBO Now a letos oznámit HBO Max... Vše s podporou aplikací pro všechny možné mobilní i televizní platformy. UPC vlastněné mezinárodním molochem Liberty Global nestihlo a nestihne spustit v ČR aplikaci Horizon s videotékou HBO OD pro žádnou televizní platformu ani do prodeje společnosti Vodafonu... Smutné.
 17. Last week
 18. Hlavně napiš co máš za modem (router).
 19. V současnosti hlavně tím, že OD je přístupné přes settopbox, zatímco Go ne. Ale platí i to, co píše Jack.
 20. A co je za problém? Televize se nepřipojí k internetu, nebo se nejde připojit k televizi třeba z mobilu?
 21. jiná platforma možná dokonce přehlednější to chápu, ale mě zajímalo jestli se to nějak liší co se obsahu týče, zda je tam toho míň/víc nebo jiná nabídka kopírující aktuální program
 22. OnDemand je myšleno spíše jako archiv pro operátory/settopbox k balíčku HBO, kdežto GO je univerzálnější online řešení s větším obsahem, lepší funkcionalitou, pro více zařízení a fungující jak doplněk k balíčku HBO tak nezávisle na providerovi. Čili GO o něco lepší, i když OD se od zrození zlepšil. Plus mínus.
 23. @Trabi Tahle zpráva je spíš obecná. Pro Vás platí, že máte HBO OD standardně dostupné v balíčku HBO, který máte v Kompletu.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...