Veltrusy vybudování UPC

Dostupnost internetu a problémy s tím spojené.

Veltrusy vybudování UPC

Příspěvekod jsemprasopes » stř, 2.9.2015, 15:43

Dobrý den,
již mě unavuje O2 a jejich VDSL, které je zdaleka lepší než mísní WiFi internet.
Nicméně 40Mb/2Mb v dnešní době je na nic, upload je tak směšný, že nemohu jen tak nahrát Full HD video na YouTube a nedej bože 4k... NAS server mohu používat na lokální síti. Prostě limitující. :puker:

Je jasné, že bez poptávky to zde nebude. Proto doufám, že by se sem mohlo připojit více Veltrušanů.
Já osobně bych bez váhání bral Internet 300+ Horizon Komplet. Byl bych rád, kdyby se UPC rozšířilo právě zde.
jsemprasopes

Re: Veltrusy vybudování UPC

Příspěvekod Slamb » stř, 2.9.2015, 21:20

maxicom má přes wifi 20/20 za 600, ale mělo by to jet o něco rychlejc
Net 1 Gb/s @ Huawei HG8245HTV Komplet+ @ 2x Hybroad Z121VoIP Bez paušálu
Informace o síti CenTrio a online technická podpora: https://www.centriozone.cz
Slamb

Příspěvekod jsemprasopes » čtv, 3.9.2015, 09:37

To je super, když neprší a jsou ideální podmínky. Bohužel to není stabilní. Před O2 jsem měl WiFi a není to ono.
jsemprasopes

Příspěvekod Michala » úte, 24.11.2015, 19:53

Hlasuji pro UPC. My jsme navic novy dum ve stare zastavbe. Nemame ani nam nikdo neudela internet ,,po kabelu"
Michala

IP: 46.135.37.250

Příspěvekod Marek-26 » stř, 25.11.2015, 01:13

Jelikož je to nerentabilní. Když Vám UPC vyčíslí cenu za připojení, tak do toho nepujdeme.
Marek-26

Příspěvekod Skyren » čtv, 10.12.2015, 09:07

Aspoň je vidět, jak se na všechno kašle... Bydlím na Praze 5 a za ~10 let jsem měl internet pouze od O2, což mě děsí do dnes.

1. tarif: UP 8Mb/DL tam snad ani nebylo znát... měl jsem max. download do 1.6Mb, o uploadu se ani nezmiňuji, protože to snad ani nefungovalo.
2. tarif: UP 20Mb/DL 2Mb, přesně nevím... ale download mám max. 7.4Mb a upload určitě né víc jak 0.4Mb, ani slevu jsem neměl a ještě jsem platil zbrusu nový VDSL modem.

Vtipný je, že je to Praha (v dnešní době) a cítím se jak někde na vesnici, né-li húř... ale zázraky nečekám, někdo to musí prostě udělat.
Skyren

Příspěvekod Marek-26 » čtv, 10.12.2015, 16:06

Nekašle, naopak teď UPC začala stavět nové sítě. Ale logicky musí vidět rentabilnost těch investic.
Marek-26

Příspěvekod Skyren » čtv, 10.12.2015, 19:32

Marek-26 píše:Nekašle, naopak teď UPC začala stavět nové sítě. Ale logicky musí vidět rentabilnost těch investic.

No jo... všechno to omezování, jen kvůli výnosům. :)
Skyren

Příspěvekod Marek-26 » pát, 11.12.2015, 01:52

Jaké omezování? UPC není charita ani příspěvková organizace.

Uvedu příklad. Máte RD cca 250m od posledního baráku s přípojkou od UPC, na kterou by se dalo napojit resp. odkud k Vám dostat signál. Je to hroznej kousek, že? Ale ...

Výkop cca. 40.000Kč. Pak ještě kabely, chráničky, písek, štěrk, opravy komunikací, povolení, kabeláž v objektu ...
Dejme tomu, že dostanou povolení a že náklady na jeho získání budou minimální. I tak se dostáváme na cca 70.000Kč. A když z Vás budou mít měsíčně zisk 100Kč, návratnost je za 58 let. A do toho byste při zdravém rozumu nešel, zvláště když nemáte záruku, zda se situace nezmění následujících 58 let.
Naopak, když se bude připojovat vedlejší panelák, kde je 21 bytů a při využívání služeb min. 2/3 nájemníků je návratnost investice 4 roky.
Nikdo nemá neomezené zdroje, aby je mohl plácat na nerentabilní akce.

O tom tady mluvím.
Marek-26

Příspěvekod upcman » ned, 17.1.2016, 09:24

Marek tych 70 000kc to je este celkom dobra cena, tato cena v pripade travnateho porastu, staci ze by boli prekazkou chodniky alebo cesty, cena by sa mohla pohybat dvoj az trojnasobne
upcman

Příspěvekod Marek-26 » ned, 17.1.2016, 13:45

Ty ceny budou hodně individuální. A vysoké :-/

Ale někdy se zadaří a lidi se dočkají:
http://www.upc.cz/o-upc/pro-novinare/ti ... omacnosti/
a hlavně toto info, je docela nadějné:
http://www.mediaguru.cz/aktuality/upc-c ... 300-tisic/

A i takové to rozšiřování o kousek:
http://boleslavska20.cz/udalosti/vystavba-site-upc
Ale tam je to z vedlejšího vchodu, to asi tak nákladné nebude :)
Marek-26

Příspěvekod Sense » stř, 9.11.2016, 14:05

Jsem rovněž pro rozšíření UPC ve Veltrusech. Máte můj hlas. Jak ale píší někteří zde v diskuzi, je to nákladné a společnosti by se to vyplatilo pouze pokud by z toho profitovala. Zase na druhou stranu teď ve Veltrusích vzniká spoustu nových řadovek a prodává se velké množství pozemků - což mi přijde ideální stav vybudovat tu síť. A podle mapy pokrytí z materiálů UPC Business - http://business.upc.cz/pdf/13425-mapa-A ... inalni.pdf mi přijde, že v blízkosti páteřní linky UPC budou ...
Sense

Příspěvekod Marek-26 » stř, 9.11.2016, 16:12

Ale RD, kde bude jedna smlouva moc peněz neudělá :) ze zkušeností co mám ze stavebnictví vím, že nejvíce nákladná je za práce okolo, tedy všechna ta povolení, výkopy atd.
Marek-26

Zpět na Lokality