Nové stanice

Diskuze o digitální kabelové televizi DVB-C.

Re: Nové stanice

Příspěvekod Jack_6428 » úte, 25.4.2017, 21:24

Řekni to těm 100 000 zákazníků, pro které je pohodlí dosud fungujících skleněnek svaté :lol: Bohužel v DVBT, ani v tom od UPC, těch pár placených programů nenajdou. A jestli jim jejich vybavení stále slouží a vyhovuje jim to, těžko je přesvědčíš. Bohužel jich není tak málo, aby UPC vypnutí analogu v tuto chvíli za ten risk stálo. Spíš jsem to myslel tak, že by UPC mělo rozjet nějakou kampaň cílenou na tyhle opozdilce a pomalu s nimi na přechodu (nebo odchodu) pracovat. Začít aspoň u těch, kteří to mají nadále jako hlavní příjem.

P.S. Ještě k těm programům... Lze v tuto chvíli jen prozradit, že se to bude týkat asi 3-5 stanic. Až to bude jisté, pokud do té doby nevyjde TZ, prozradím víc :jocolor:
Zlatej Kabel Plus...
Jack_6428

Příspěvekod Tommy Kindernay » stř, 26.4.2017, 08:19

Jack_6428: Já bych si tipl, že by to mohly být DocuBox, Fast&Fun Box, Československo+Festival a UP Network. Ale to jen tipuju, ty první dva ale podle mě přidají na 99%, buď už teď v květnu nebo max. v červnu.
Tommy
Tommy Kindernay

Internet: 100 M
Televize: Komplet

Příspěvekod hpfunny » stř, 26.4.2017, 09:04

Jack_6428 píše:Řekni to těm 100 000 zákazníků, pro které je pohodlí dosud fungujících skleněnek svaté :lol: Bohužel v DVBT, ani v tom od UPC, těch pár placených programů nenajdou. A jestli jim jejich vybavení stále slouží a vyhovuje jim to, těžko je přesvědčíš. Bohužel jich není tak málo, aby UPC vypnutí analogu v tuto chvíli za ten risk stálo. :jocolor:

Stačí se podívat do ceníku kolik si UPC za analog účtuje a hned je jasné, že není nutné (zatím) zabíjet slepici snášející zlatá vejce. (Nemyslím tím samozřejmě analog mini za 231,- Kč, který v podstatě funguje zdarma k dalším službám).
hpfunny

Příspěvekod Návštěvník » stř, 26.4.2017, 09:34

Ono nejde jen o televize. Rodiče stále používají prehistorický hdd rekordér, kteýy digital vůbec neumí, i když mají komplet tarif, ale jen jeden set top box. U druhé tv je jen ten hdd rekordér, druhý set tob box (a tim i zpětné přehravaní, nebo cihlu s nahraváním) odmítají kvůli změne ovladaní a ze stejneho důvodu odpadá nahrazení rekordéru nejakým multimedialním centrem. A nové hdd rekordéry (alespoň u nás) jsou už prakticky vyhynulý druh.
Takový pohled kdo vlastně ten analog využívá, i když jen na vedlejším zařízení.
Návštěvník

IP: 213.195.199.107

Příspěvekod Pavel m » stř, 26.4.2017, 15:28

Tommy Kindernay píše:Jack_6428: Já bych si tipl, že by to mohly být DocuBox, Fast&Fun Box, Československo+Festival a UP Network. Ale to jen tipuju, ty první dva ale podle mě přidají na 99%, buď už teď v květnu nebo max. v červnu.

DocuBox, Fast&Fun Box bez češtiny jsou na dvě věci.
Pavel m

Internet: 200 M

Příspěvekod Patri.k » stř, 26.4.2017, 18:25

Tyhle doplňkové kanály filmboxu sice nejsou nijak moc zajimavé, na druhou stránku to může být předzvěst příchodu filmbox live, což by byla pecka. Od té doby co jsem si pořídil komplet a s ním i HBO GO jsem si dost odvykl od sledování lineárního vysílání. UPC moc programů v nabídce nechybí, z těch významnějších hráčů na našem trhu snad už jen Československo HD, E! a dejme tomu UP Network. Takže jsem zvědavej co příjde, teda pokud něco příjde...
Patri.k

Příspěvekod kebulek » čtv, 4.5.2017, 14:29

Samsung UE40ES5500 / CI+ modul
TechnoTrend CT2-4650 CI / CI+ modul
kebulek

Televize: Komfort

Příspěvekod Jack_6428 » čtv, 4.5.2017, 19:52

Je to tak. Konečně se po mnoha letech a stížnostech rozhoupali a české AXN začne vysílat v HD :) K podobnému kroku by mělo dojít v průběhu léta, s trochou štěstí možná už v červnu, také u NGC :salut:
Zlatej Kabel Plus...
Jack_6428

Příspěvekod Jack_6428 » pát, 19.5.2017, 13:49

Tak NGC SD přejde na HD nejdříve v červenci, ale spíše to bude až ten podzim - asi září. Pracuje se na tom...

Tuty TV už testuje v DVB-T i na Satu Bude nakonec i v UPC
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/tuty-tv-naladite-uz-i-na-terestrickou-antenu-spustila-promo-v-dvbt--1727172http://www.parabola.cz/clanky/6150/detsky-kanal-tuty-zahajil-testy-na-satelitu-astra-3b/
http://www.digizone.cz/clanky/od-cervna-zacne-vysilat-nova-fta-detska-stanice-tuty-zastupovat-ji-bude-atmedia/
http://www.parabola.cz/clanky/6151/tuty-od-1-6-pro-deti-a-teenagery/

Kutil TV již natáčí první pořady Uvidíme jestli bude o to zájem...
http://www.parabola.cz/zpravicky/27815/kutil-tv-jiz-nataci-prvni-porady/

Mňam potvrzuje HD... Dá se čekat do konce roku
http://www.parabola.cz/zpravicky/27813/mnam-tv-chysta-vysilani-v-hd-rozliseni/

Disney Channel potvrzuje spuštění HD... Na 90% se tak opravdu na podzim stane - mezi zářím a listopadem... držte palce
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/disney-channel-vazne-zvazuje-spusteni-verze-s-vysokym-rozlisenim-pro-nas-trh--1727002

Disney Junior... v dohledné době nebude, natož v češtině... investice se přesunula do HD verze hlavní stanice a následnému rozdělení signálu k lokalizaci

Minimax+Megamax... v HD zatím ne. Dříve spíše Paprika... kvůli Mňam...

Koncem roku/na přelomu roku by se mohl objevit Cartoon Network ...v létě začne česká lokalizace a přechod středoevropské/maďarsko-rumunské verze na 16:9/HD...

DuckTV ...možná výměna SD za HD časem...

Nick Jr. bude od 1.6. i v UPC... cz audio + cz reklama... Nick HD v češtině nakonec nejspíše ne... místo toho zaměření na zlepšení SD verze

Dokumentární kanál Discovery Channel s novým logem, ve hře je video na vyžádání i HD
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/dokumentarni-kanal-discovery-channel-s-novym-logem-ve-hre-je-video-na-vyzadani-i-hd--1727109
Zlatej Kabel Plus...
Jack_6428

Příspěvekod Jirka007 » pát, 19.5.2017, 19:44

A jak to vypada Jacku prosim se stanici Ceskoslovensko HD?Bude zarazena,nebude?
Jirka007

Telefon: Telefon 100

Příspěvekod YABAKA » pát, 19.5.2017, 22:41

Nebude, už to bylo zodpovězeno mnohokrát. Budiž útěchou, že tato stanice silně upadla, je to mix Kina CS, Doku CS a Muziky CS s neustálými reprízami a nevalnou kvalitou, která nemá s HD vůbec nic společnýho.
YABAKA

Příspěvekod Tommy Kindernay » sob, 20.5.2017, 08:22

No, pokud si to dobře pamatuju, tak David už na FB naposledy psal, že Československo mají v hledáčku. Pak se na to ptal ještě někdo a opět odepisoval, že to platí, jen že to nebude v nejbližších dnech. Takže já si myslím, že nakonec se dohodnou, třeba na ten podzim, kdy mají být větší změny.

Jinak za sebe můžu říct, že mě už Československo prakticky nezajímá. Klipů je tam jen minimum a ještě jen jako výplň a filmy mám radši spíš z 80. nebo max. 70.let. To bylo dřív na Kinu CS, zatímco u Československa mi teď připadá, že už se spíš zaměřuje hlavně na černobílý filmy pro pamětníky a to už není nic pro mě. Rozhodně CS Film je mnohem lepší. Ale na druhou stranu pro ty, co mají rádi ty hodně starý filmy ze 30. a 40. let, asi Československo atraktivní je.
Tommy
Tommy Kindernay

Discovery Channel nové informace i možná verze HD

Příspěvekod Pavel m » sob, 20.5.2017, 09:04

Dokumentární kanál Discovery Channel s novým logem, ve hře je video na vyžádání i HD

Společnost Discovery Networks na našem trhu provozuje také tematické kanály Discovery Science, Discovery Showcase, DTX, ID Xtra, TLC a Animal Planet. Všechny jsou opatřeny česko-slovenskou lokalizací a nabízeny i ve vysokém rozlišení, vyjma TLC. Ve standardní kvalitě doposud vysílá bohužel i vlajkový Discovery Channel. To se má nicméně v dohledné době změnit. Vyplývá to z komunikace, kterou provozovatel publikoval na Facebooku. Podle posledních informací je HD verze momentálně jednou z priorit a k jejímu spuštění by mělo dojít do konce tohoto roku.]Rovněž je pro náš region zvažována i určitá forma video obsahu na vyžádání (VOD), například skrze mobilní či televizní aplikaci, případně archiv. Podobnou službu nabízí společnost ve Spojených státech pod názvem Discovery Go. Touto cestou by se mohli místní diváci v budoucnu dostat i k obsahu v ultra vysokém rozlišení (UHD). Lineární 4K kanál, stejně jako například česká staniční grafika, není na pořadu dne. 

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/ ... d--1727109
Pavel m

Příspěvekod Patri.k » sob, 20.5.2017, 16:02

Koukám, že freesat má v plánu vyřadit CBS reality... a nějaký ten pátek není ani v nabídce SkyLink a O2... Což nechápu, pro mě to byla vždycky ta nejlepší stanice. Možná je to kvůli ceně, ale i tak, příjde mi přirozené, že si účtují o něco víc než stanice kde pořádají aukce, opravují auto nebo ochutnávají jídla. Jen doufám, že v reakci na to CBS reality neodejde z našeho trhu nebo ho nevyřadí i UPC.

Ten Carton Network by byla pecka, protože ten opravdu svou kvalitu má. Ale i tak, moc tomu nevěřím, že nakonec na náš trh příjdou.

Jinak, na FB poslední dobou odpovídají spíše diplomaticky a řeknou ti o každé stanici, že mají v hledáčku. Podobně mi odpověděli i na Filmbox live, že mají v plánu zařadit na podzim a pak jsem koukal, že stejný plán měli i loni. Takže je to potřeba brát s velkou rezervou.
Patri.k

Příspěvekod Jack_6428 » úte, 23.5.2017, 13:30

Zlatej Kabel Plus...
Jack_6428

Příspěvekod Pavel m » stř, 24.5.2017, 08:08

místo programu JOJ + vysílá aktuálně program Barrandov Plus. Zajímavost ,ukazuje to HbbTV z Prima TV.Aktuálně máme dva Barrandov Plus.

asi chtějí oba dva programy v jedno mux.778 , QAM 64 ,6900 .Kino Barrandov ,které už tam bylo doplnit stanicí Barrandov Plus.
Naposledy upravil Pavel m dne stř, 24.5.2017, 09:34, celkově upraveno 1
Pavel m

Příspěvekod Tommy Kindernay » stř, 24.5.2017, 08:29

No, v tom multiplexu, kde je Barrandov Plus, jsou všechny dětský kanály. Takže já bych si tipnul, že Barrandov Plus SD pak zůstane na té pozici, kde je teď místo Joj+ a na původní pozici Barrandova Plus dají Nick Jr.
Tommy
Tommy Kindernay

Příspěvekod hpfunny » stř, 24.5.2017, 09:42

Nebo TUTY TV?
hpfunny

Příspěvekod Jack_6428 » stř, 24.5.2017, 11:43

Bude to ten Nick Jr. Tuty bude nejspis az od 1.8.-1.10. Hned od 1.6. asi ne...
Zlatej Kabel Plus...
Jack_6428

Předchozí

Zpět na Digitální televize