UPC ZONE v novém

Problematika připojení hardware a software.

Re: UPC ZONE v novém

Příspěvekod tomus » pon, 19.6.2017, 22:37

Ano je to přesně tak jak napsal v úvodu David-UPC, současná podoba tohoto fóra končí a nahradí nahradí nové fórum pod hlavičkou UPC.
Před časem mně vedení UPC oslovilo se zájmem odkoupit UPC fórum a udělat z něj oficiální fórum UPC, k čemuž nakonec došlo a nyní je UPC Zone již plně v majetku společnosti UPC.
Nějakou dobu se již testuje nová podoba fóra, která jak již napsal David UPC bude zanedlouho spuštěna a já po 13. letech skončím jako administrator.
Doufám tedy že to dobře dopadne a nové fórum se vám bude líbit.
Admin fora
tomus
Administrátor fóra

Příspěvekod vpa » úte, 20.6.2017, 07:19

Bude někde tady i na novém fóru téma na poděkování tomusovi za administrování a též za dlouholeté vedení fóra? Za mne děkuji.
A doufám, že nebude nutné zřízení dalšího fóra.
vpa

Internet: 200 M
Televize: Komplet
Telefon: Basic

Příspěvekod David - UPC » úte, 20.6.2017, 07:41

Pepe píše:A nedá mi to se nezeptatl. Na novém fóru z UPC vás bude víc?
Co vím, tak na prvním levelu technické podpory, tak z 50% nevěděli, co to vlastně upczone je, ale když jsem to potom řešil s jiným na vyšším levelu, tak operátor už věděl :)

Ano, postupem času bychom rádi, aby zde bylo více uživatelů z UPC. Především to ale bude o vás, uživatelých. O UPC ZONE v UPC by měl vědět snad každý, pokud ne, stát se to samozřejmně může.

Pepe píše: Bude tam nějaký technický koutek pro nedočkavce, když by se zase něco připravovalo něco nového a nedotazeneho (někdo to může chápat i jako odflaknuteho), kde s námi budete víc komunikovat v případě testovaní SW , HW?

Testování, pokud bude, bude probíhat v podobném režimu, jako probíhalo testování nového prostředí na HD DVR Mediaboxech. Tedy na to bude speciální reportovací část, která bude sloužit pro tyto účely. Určitě ale nepřijdete o možnost zařadit se do testování, i k těmto informacím bude v budoucnu nové fórum sloužit.

Pepe píše: Chystá se nějaká úprava vzhledu při placení platebni kartou? Vypadá to zastarale a připsání platby na účet trvá den-dva.
Pak mám otázku k webhostingu, co poskytujete chystá se nějaká změna? Uvítal bych místo 5 účtu, které nepoužívám jenom (se stejným prostorem) jeden a kdyz by byla podpora i DB, PHP, tak bych se vůbec nezlobil

Proběhlo nasazení nové verze MOJE UPC, jehož součastí je i nová platební bárna na adrese https://eshop.upc.cz/. Změny na webhosotingu v tuto chvíli nepřipravujeme.

Pepe píše: Kde si můžu zalobbovat o přidání podpory Horizon GO do Android TV? Podle rok staré zprávy od Nvidie jste na tom měli pracovat? Jde mi především o podporu dálkovým ovladačem případně herním ovladačem :)
Případně bych hodně uvítal podporu Horizon GO jako plugin do Kodi (jak to má třeba O2)

Obávám se, že to moc nepůjde. V tomto směru máme korporátní řešení, které je stejné pro všechny země a přidávání funkcí pro konkrétní trh je velice obtížné.

Pepe píše: Neberte to nijak zle, ale nebylo by lepší zrušit rovnou ty věrnosti slevy? Přeci jenom, když člověk pak má doplatit 2-4k, tak pak akorát dá špatnou reklamu o UPC.

Rušení věrnostních slev nemáme určitě v plánu.

Když mě ještě něco napadne, tak napíšu..[/quote]
David - UPC

Příspěvekod marena » úte, 20.6.2017, 13:58

David - UPC píše:... uživatelých ... samozřejmně

Vidím, že co se gramatiky týče, jste si s tomusem blízcí, nejste nakonec jedna osoba? :lol: :lol: Ne, omlouvám se za porušení pravidel, ale když jsem to souvětí viděl, tak jsem nemohl odolat. Normálně píšete bez chyb, tohle byla výjimka. :D

David - UPC píše:
Pepe píše:... přidání podpory Horizon GO do Android TV? ... Případně ... podporu Horizon GO jako plugin do Kodi...

Obávám se, že to moc nepůjde. V tomto směru máme korporátní řešení, které je stejné pro všechny země a přidávání funkcí pro konkrétní trh je velice obtížné.

Takže tvrdíte, že Android TV nebo Kodi se používá jen v Čechách? (A na Moravě a ve Slezsku, musím dodat, aby na mě neskočili nacionalisti z jiného threadu.) Myslím, že tohle by se hodilo lidem úplně všude.
marena

Internet: 100 M

Příspěvekod Marek-26 » úte, 20.6.2017, 14:08

Netvrdí, že to používáme jen u nás, ale že na vývoj aplikace nemáme až tak velký vliv. Takže návrhy a podněty dávat můžeme, ale nemůžeme říci, tohle tam udělejte.
Marek-26

Příspěvekod David - UPC » úte, 20.6.2017, 14:20

marena píše:
David - UPC píše:... uživatelých ... samozřejmně

marena píše: Vidím, že co se gramatiky týče, jste si s tomusem blízcí, nejste nakonec jedna osoba? :lol: :lol: Ne, omlouvám se za porušení pravidel, ale když jsem to souvětí viděl, tak jsem nemohl odolat. Normálně píšete bez chyb, tohle byla výjimka. :D

Omlouvám se za toto nepěkné označení. Asi mi to ujelo :)
David - UPC

Příspěvekod king555 » úte, 20.6.2017, 15:10

Korporátne riešenie Horizon Go sa momentálne javí ako lepšia cesta než plugin do Kodi...
Kodi sa stáva tŕňom v oku mnohým spoločnostiam (Netflix, Amazon,..) aj keď nevinne (pluginy Exodus a pod. nie sú dielom vývojárov Kodi), ale to na na veci nič nemení a požadujú zákaz Kodi, resp. tvrdo na Kodi útočia...

Je zrejme asi otázkou času, kedy dostane zákaz, resp. bude vyradený z Google Play, tak ako boli nútení čínski výrobcovia odstrániť Kodi zo svojich android TV boxov - Beelink, Nexbox,.... (náhrady typu Qodi, TVMC, SPMC sú dočasné).
king555

Příspěvekod Pepe » úte, 20.6.2017, 16:11

S tím nemohu souhlasit a pleteš si to právě tím, že čínský výrobci nebo prodejci tam právě doinstalovávájí nelegální obsah. A zároveň to nic nemění na věci, že uživatel si může stáhnout Kodi. ;-) Myslím si, že ten zákaz Kodi nenastane.

Psal jsem i na testovací (rok zpátky?), že uživatelé i v jiných zemí by chtěli onen plugin. Bez odpovědi od UPC a taktéž bylo vidět, že na stb používají upravené XBMC (nyní Kodi) Stačí se podívat i na fórum xbmc-kodi.cz a zjistíte že hodně lidí má malinu (a jiné sbc) a na ní libreelec / openelec. Druhá věc je že i herní zařízení podporuji XBMC (hlavně Xbox), kde vzniklo.

Druhá věc je, že mi chodí občas feedback od UPC. Vždy tam píši jak je stb otřesný. Škoda, že jsem nikde neviděl žádné vyhodnocení...
Proč se nezeptat lidí, jestli by byl zájem i aplikaci pro Android TV (v tuto chvíli jde sideloadnout, ale nemá podporu ovladače) případně plugin do Kodi.
I to může přilákat nové klienty, když uvidi, že UPC je např i na Xboxu. Nemusí být jen špatně reklama mezi lidmi ohledně UPC, když lidé maji platit poplatek při stěhování. Když jsme u toho Netflixu, tak ten je na Android TV a prý se chystá aplikace do cihly, ale kdy to bude u nás těžko říct.

Podívejte se třeba teď na Kuki, které se vetřelo snad všude. A take když by byla.moznost předplatit TV bez podmínky instalace jen prostě přes internet jak to.ma třeba O2

//EDIT: Zpátky k fóru. Bude tam možné přidat +1 k příspěvkům jak to má např. IPB?
TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B
Pepe

Příspěvekod king555 » úte, 20.6.2017, 17:59

Kodi ako som pisal "zatím, zdá se týká jen" fully loaded Kodi má zákaz....
http://www.digizone.cz/clanky/prodej-pr ... egalni-ano
king555

Příspěvekod Pepe » úte, 20.6.2017, 18:39

"Přístrojů obsahující toto multimediální centrum, ale bez dodatečně přidaných doplňků třetí strany, se zákaz nikterak nedotýká." no... neříkal jsem to?
Takže je velice nepravděpodobné, že Kodi bude odstraněno z Google Play. ;-)
Pepe

Příspěvekod tomus » úte, 20.6.2017, 21:35

Pepe píše:Zpátky k fóru. Bude tam možné přidat +1 k příspěvkům jak to má např. IPB?

Ano , bude.
Admin fora
tomus
Administrátor fóra

Příspěvekod Jack_6428 » úte, 20.6.2017, 22:05

Musím/mám se tam znovu registrovat nebo tam budu převeden automaticky? A bude se převádět i počet příspěvků nebo začínáme od nuly?
Zlatej Kabel Plus...
Jack_6428

Příspěvekod tomus » úte, 20.6.2017, 22:09

Mozna by bylo dobré precist si tohle vlakno od začátku a odpovedi bys znal,
ano, vse zustane zachovane jako ve stavajicim foru, ucty, prispevky, soukrome zprávy...
Admin fora
tomus
Administrátor fóra

Příspěvekod Slamb » úte, 20.6.2017, 22:21

Pepe píše://EDIT: Zpátky k fóru. Bude tam možné přidat +1 k příspěvkům jak to má např. IPB?
však nový fórum je ipb, ne? :P
Net 1 Gb/s @ Huawei HG8245HTV Komplet+ @ 2x Hybroad Z121VoIP Bez paušálu
Informace o síti CenTrio a online technická podpora: https://www.centriozone.cz
Slamb

Příspěvekod Pepe » úte, 20.6.2017, 22:24

Pravda... to jsem si vůbec nevšiml :)

Ani mi to nepřišlo, ale ve zdrojovým kódu je to jasné:
Kód: Vybrat vše
<a rel='nofollow' title='Community Software by Invision Power Services, Inc.' href='https://www.invisionpower.com/'>Community Software by Invision Power Services, Inc.</a>
Pepe

Příspěvekod Slamb » úte, 20.6.2017, 22:35

ono se to dá těžko poznat, když každý fórum může mít hromadu vzhledů a ještě všelijak upravenejch, ale třeba podle smajlů se dá :lol: teda ne že by tam nešlo nacpat jinou sadu, ale divil bych se, kdyby se zrovna s něčim takovym upc patlalo :lol:
Net 1 Gb/s @ Huawei HG8245HTV Komplet+ @ 2x Hybroad Z121VoIP Bez paušálu
Informace o síti CenTrio a online technická podpora: https://www.centriozone.cz
Slamb

Příspěvekod retron » úte, 20.6.2017, 23:30

je alespoň v plánu portovat aplikaci Horizon Go i přímo na Apple TV? Řešení streamovat do Apple TV přes iPhone/iPad, když by to šlo přímo je trochu drbání se levou nohou za pravým uchem.
retron

Příspěvekod jobro » stř, 21.6.2017, 08:50

David - UPC píše:Vážení uživatelé fóra,

rádi bychom vám představili UPC ZONE v novém kabátě a s vymazlenými funkcemi.
...

No nevím, nevím. Je to všeobecný trend naředit text tak, aby na displej vešlo pár řádků/příspěvků? A všude kolem mezery jak Švehlovy pozemky. (pro neznalé: Švehla - agrárník za první republiky)
Dosavadní kompaktní tvar fóra s příspěvky jasně graficky oddělenými považuji za výhodný.
Ta všeobecná "rozplizlost" ve stylu Windows10 je jako mor - málo informací na stejné ploše.
jobro

Příspěvekod Návštěvník » stř, 21.6.2017, 11:06

Kdyz se ted stava upczone oficialnim forem pod rezii UPC, proc je na novych strankach
"UPCzone je nezávislé internetové fórum"

Jsem trosku staromodni, a stavajici forum me prijde prehlednejsi/citelnejsi, ale to je asi o zvyku.
Návštěvník

IP: 213.195.199.107

Příspěvekod renca » stř, 21.6.2017, 11:55

jobro píše:No nevím, nevím. Je to všeobecný trend naředit text tak, aby na displej vešlo pár řádků/příspěvků? A všude kolem mezery jak Švehlovy pozemky. (pro neznalé: Švehla - agrárník za první republiky)
Dosavadní kompaktní tvar fóra s příspěvky jasně graficky oddělenými považuji za výhodný.
Ta všeobecná "rozplizlost" ve stylu Windows10 je jako mor - málo informací na stejné ploše.

S tím se ztotožňuji. Nový vzhled je velmi "roztahaný" - málo textu na veliké ploše.
renca

Internet: 100 M
Televize: Komfort
Telefon: Kredit 50

PředchozíDalší

Zpět na Síť, hardware a software