výměna modemu COMPAL řady CH7465LG

Problematika připojení hardware a software.

Re: výměna modemu COMPAL řady CH7465LG

Příspěvekod warman » ned, 11.12.2016, 13:12

V poho, delej ze sebe blbce dal ;)
warman

Internet: 200 M
Televize: Komfort
Telefon: Basic

Příspěvekod zombie » ned, 11.12.2016, 18:53

jobro píše:zombie: trefa vedle - Na velkoodberove zarizeni jako treba svarecka je trafo rekl bych dokonce zadouci
Shodou u svářeček je tomu obráceně! Obyčejné trafo (pokud není na kolečkách) ve svářečce je pro kulturisty...

Nevycházím z údivu, jaké názory na zdrojovou část přístrojů se zde sešly - to není politika ani filosofie, ale suchý technický obor. Ale všichni k tomu mají svérázné připomínky.
Spínané zdroje mají spoustu výhod. To platí za předpokladu, že jsou správně navrženy. Bohužel "optimalizace" vede k osazování levnými součástkami. Klasickou ukázkou jsou spínané zdroje pro PC - životnost těch nejlevnějších je několik let...

No ackoliv jsem to uz nerozvedl, myslel jsem to tak, ze tu na koleckach s trafem, co mam po dedovi, tak s ni varit muzu jak dlouho chci a prezije hrave (s nesrovnatelnou zatezi) i moje deti - to byla poznamka k zivotnosti pro yabaku. Tu z lidlu sice odnesu v tasce, ale svaret s ni muzu pet minut a pak ctvrt hodiny chladne. Urcite jsou i lepsi svarecky s invertorem, ale nemel jsem potrebu to studovat, znam jen tyhle 2 a jsem si vedom, ze srovnavam nebe a dudy ;-)

Ale jinak souhlas, nemusim byt elektrotechnik na to, abych vedel, ze spinany zdroj s "integracem" je k modemu lepsi nezli "trafo", coz nakonec tady vsichni potrvdili, tedy az na yabaku, ktery byl jakozto obvykle chytrej jak radio, i kdyz o tom vi prd :wink:

Jinak si myslin, ze neni potreba tahat warmana za slovo. Ono se bezne rika zdroji (nespravne) "trafo" nebo "traficko", ackoliv je v tom zdroji soucastek vic. Nejspis to bude tim, ze se to tak drive bezne resilo, u nejakeho stareho zyxelu nebo ceho jsem skutecne videl, ze ve zdroji bylo opravdu jenom trafo a nic vic a take z toho lezlo stridavych cca 12V a usmernovac a stabilizator byly tedy zrejme az v zarizeni. Koukam, ze jsem "trafo" ve smyslu zdroj pouzil taky, i kdyz jsem mel spravne pouzit vyraz zdroj, ale myslim, ze rozumny clovek to pochopi.

p.s. koukal jsem na to "trafo" ke kompalu a pisou na nem switched, takze to je spinany zdroj taky. Coz ovsem nemeni nic na tom, ze ten modem je docela zrout. Vida, jaka se z toho vivinula zajimava diskuze 8)
zombie

Příspěvekod jobro » ned, 11.12.2016, 19:32

"Kdybych to byl věděl, tak bych jsem sem nechodil..." (film Konflíková válka).

Svářecí trafa jsem tady netahal. Když už, tak podotek: Je rozdíl, pracovat s profi invertorem a tím, co lze za pár šupů koupit v OBI.
Ano, na krabici zdroje pro Compal je uvedeno "Switched". Ale rozměry a vahou to připomíná klasické trafo - nebo předimenzovaný spínaný zdroj...Otevírat to nebudu, mám ještě skoro dva roky záruku.

Rozhodně nepovažuji diskuzi, která končí nadávkou, za "zajímavou".
jobro

Příspěvekod zombie » pon, 12.12.2016, 12:44

Tentokrat to dopadlo jeste dobre, mnohdy to tady konciva roztrhanyma obcankama, zvlast kdyz ma clovek odlisny nazor od mistnich flamewarrioru, natoz potom odborny nazor :twisted: Zkuste se nad to povznest a urcite sem chodte dal, nazor od nekoho s mozkem bude mile zpestreni. Za sebe Vam kazdopadne dekuji, pro me to prinosne bylo.
zombie

Předchozí

Zpět na Síť, hardware a software