výměna modemu COMPAL řady CH7465LG

Problematika připojení hardware a software.

výměna modemu COMPAL řady CH7465LG

Příspěvekod Pavel m » čtv, 15.9.2016, 09:39

Pro stávající zákazníky bude dostupnost modemů koncem září za jednorázový výměnný poplatek 399 Kč. David - UPC Facebook tým
Pavel m

Internet: 200 M
Televize: Komplet

Re: výměna modemu COMPAL řady CH7465LG

Příspěvekod djpatrick » čtv, 15.9.2016, 13:01

Jojo ten poplatek souhlasí a i doba rezervace, ale dnes jsem telefonicky mluvil s technikem od UPC, jestli mi ten nový modem opravdu pokryje celý panelákový byt a on mi řekl, že to nikdo neví. Prý záleží jak je panelákový byt prošpikovaný ve zdích železem, jaké tady mám přístroje atd.
Budu tedy zvědavý na recenze, jelikož mám byt 3+1 a nyní mám super signál ve dvou místnostech. Dětský pokoj jakžtakž, kuchyň absolutně vůbec, což mě při vaření štve :roll:
djpatrick

Příspěvekod honza333 » čtv, 15.9.2016, 13:16

jakej poplatek ? minulý týden jsem jim řekl at mi to vyměněj za Technicolor ,chvilku mi vysvětlovala že neví co maj skladem, že tohle a tamto, za dva dny to dovezli a o žádným poplatku nebyla řeč,mám to tedy v pronájmu za 70kč a na smlouvě se nic nemění to jsem si nechal 2x potvrdit
honza333

IP: 89.176.122.45

Příspěvekod djpatrick » čtv, 15.9.2016, 14:00

http://www.upc.cz/internet/modemy/
honza 333 a ty už máš ten prémiový wifi modem?
djpatrick

Příspěvekod Gaper » čtv, 15.9.2016, 15:41

Mě ho také vyměnili zdarma a v podstatě do 4 pracovních dní a pokrytí v panelákovém bytě je lepší než u starého modelu...
Gaper

Příspěvekod honza333 » čtv, 15.9.2016, 16:54

to jsi mě pobavil ,prémiový model,já jím řekl že chci ten megasilnej jak uváděj v reklamě v televizi a dali mi tohle ...
honza333

IP: 89.176.122.45

Příspěvekod YABAKA » pát, 16.9.2016, 14:21

Ta reklama ohledně pokrytí je dobrá tak leda pro BFU co neví, že pokrytí signálem záleží taky na koncovým zařízení (mobil, tablet, NB). A to pokud na router "nedosáhne", tak ten router může být klidně mega giga hyper silnej a je to na dvě věci.
YABAKA

Příspěvekod david3434 » pát, 16.9.2016, 15:34

Ja mam taky ten novej Compal uz cca.4 mesice.Blbnul mi ten cernej,tak jsem zavoll na technickou sami mi nabidli ze mi daj nejakou novinku,abych to prej nemusel resit.Technik prijel podal a jeste mi ze slusnosti snizili cenu pronajmu na 50kc.A jsem spokojenej
david3434

Příspěvekod kecinzer » pon, 10.10.2016, 17:18

Jsem trošku zmaten.
Minulý týden ve čtvrtek jsem volal do UPC, že bych rád výměnu modemu za Compal CH7465LG. Aktuálně mám nějaký ubee bez wifi za poplatek 50 Kč měsíčně. Operátorka mi sdělila, že mi modem mohou vyměnit za jednorázový poplatek 400 Kč a že měsíční platby zůstanou stejné. Nicméně mi také sdělila, že aktuálně modemy nejsou k dispozici, a že se mi ozve v pondělí.
Jelikož se v pondělí neozvala, tak jsem znovu volal do UPC. Tentokrát jsem jiné operátorce řekl, že bych chtěl vyměnit modem, ale zároveň jsem uvedl, že ubee je problémový a musím ho 2x do týdne resetovat - což je pravda. Ta mi sdělila, že žádný jednorázový poplatek platit nebudu, ale zvýší se mi měsíční poplatek za modem na 70 Kč, že prý je to za wifi modem normální.
Teď tedy nevím jak to je. Kdo z vás tento modem má a kolik měsíčně za něj platíte?
UPC Light + Booster, Starter + Sport, Basic telefon
kecinzer

Příspěvekod Pepe » pon, 10.10.2016, 17:44

Pronájem wifi modemu by měl stát 70 Kč, ale mělo by to být v ceně. Záleží podle Vašich objednaných služeb u UPC.

Já bych ten jednorázový poplatek 400 Kč neplatil. To bych to zařízení radši koupil za 2020 Kč, ale je to samozřejmě každého věc. Já si třeba počkám až vydají něco pořádného zatím mi 200 Mbits stačí a pro pořádnou zábavu mam router, který je schopnější víc než ten jejich celej Compal
TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1 + Turris Omnia 2GB
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B
Pepe

Telefon: Basic

Příspěvekod kecinzer » pon, 10.10.2016, 17:52

Ok, díky za info.
Ve finále to bude tak, že těch 400 Kč platit nebudu, ale zvedne se mi poplatek za pronájem modemu z 50 Kč na 70 Kč - v ceně služby to nemám, jelikož mám historický tarif ještě z roku 2001, a po té samé akční nabídky a různé kombinace balíčků.

Tak já bych taky spíš uvítal Apple AirPort Extreme, ale nechce se mi investovat 5000 Kč :).
UPC Light + Booster, Starter + Sport, Basic telefon
kecinzer

Příspěvekod Pavel m » úte, 11.10.2016, 08:00

ono je vážně zajímavý. Mám vlastní modem ten Technicolor 7200 ,a budu měnit za ten COMPAL. Na UPC nikdo neví jak to bude jeden operátor řekne nebudu platit 400Kč a druhý že musím platit ty 400Kč.

Jak dlouho trvá ,když zapojíte nový modem COMPAL než se načte konfigurace od UPC.
Pavel m

Příspěvekod hpfunny » úte, 11.10.2016, 09:50

UPC Česká republika Dobrý den, Pavle. v případě zakoupení modemu není poplatek za výměnu účtován. Pokud budeme měnit stávající modem za pronájmový, bude účtována částka 399 Kč. Děkuji, David - UPC Facebook tým
To se mi líbí · Odpovědět · 15 září v 14:14
hpfunny

Příspěvekod gogin » úte, 11.10.2016, 11:31

Chci se zeptat.
Mám Cisco 3925 a chci ho vyměnit za Compal. Je napájecí a utp kabel zaměnitelný? Jde mi o to, že,mám zásuvku za vestavěnou stěnou a nechce se mi ji oddělávat. Dík gogin
gogin

Příspěvekod Marek-26 » úte, 11.10.2016, 12:31

Napájecí určitě ne. UTP ano.
Marek-26

Příspěvekod gogin » úte, 11.10.2016, 13:20

Hmm. Dík.
gogin

Příspěvekod Pavel m » úte, 18.10.2016, 07:56

hpfunny píše:UPC Česká republika Dobrý den, Pavle. v případě zakoupení modemu není poplatek za výměnu účtován. Pokud budeme měnit stávající modem za pronájmový, bude účtována částka 399 Kč. Děkuji, David - UPC Facebook tým
To se mi líbí · Odpovědět · 15 září v 14:14

asi změna .Bohužel poplatek budu platit 399Kč,i když jsem měl vlastní modem odkup od UPC. No ten nový Compal žádná sláva ,první dny dobrý. Ale teď od soboty se něco změnilo YouTube se nějak seká. Rychlost je dobrá ale to první načítání stránky trvá dlouho. Týká se to všech stránek. Kdyby to věděl ,tak si vezmu asi cihlu bez poplatku.
Pavel m

Příspěvekod Lexx » úte, 18.10.2016, 11:21

djpatrick píše:Jojo ten poplatek souhlasí a i doba rezervace, ale dnes jsem telefonicky mluvil s technikem od UPC, jestli mi ten nový modem opravdu pokryje celý panelákový byt a on mi řekl, že to nikdo neví. Prý záleží jak je panelákový byt prošpikovaný ve zdích železem, jaké tady mám přístroje atd.
Budu tedy zvědavý na recenze, jelikož mám byt 3+1 a nyní mám super signál ve dvou místnostech. Dětský pokoj jakžtakž, kuchyň absolutně vůbec, což mě při vaření štve :roll:

Vlastní zkušenost - Compalem jsem pokryl celý panelákový být 3+1, a to v pásmu 2,4 GHz i 5GHz (5 GHz je ale dost slabé v nejvzdálenějším místě od modemu). Modem je umístěn na naprosto nevhodném místě - hned u vchodu do bytu, neboť se při rekonstrukci před 3 lety nepočítalo s kabely a nyní je velmi složité je rozvést někam doprostřed. Až mě síla signálu překvapila a přemýšlím o výměně svého Technicoloru :)
Lexx

Příspěvekod Lexx » úte, 18.10.2016, 11:23

Pavel m píše:Jak dlouho trvá ,když zapojíte nový modem COMPAL než se načte konfigurace od UPC.

Technik říkal do 30 minut, ale ve skutečnosti to bylo tak do 5 minut.
Lexx

Příspěvekod Marek-26 » úte, 18.10.2016, 12:35

Lexx píše:
Pavel m píše:Jak dlouho trvá ,když zapojíte nový modem COMPAL než se načte konfigurace od UPC.

Technik říkal do 30 minut, ale ve skutečnosti to bylo tak do 5 minut.

Mělo by to být do 15 minut. Jestli ne, měl by stačit obyčejný restart ;)
Marek-26

Další

Zpět na Síť, hardware a software