Powerline - síťový adaptér v nabídce UPC

Problematika připojení hardware a software.

Re: Powerline - síťový adaptér v nabídce UPC

Příspěvekod beepee » stř, 25.5.2016, 12:05

Jenže ten odkaz je odpověď na dotaz:
"Televizi mám v jiné místnosti než internet. Jak to mám řešit, když nechci vést dlouhé kabely po bytě?"
A v odpovědi je jasně napsáno:
"...které rozvádí internet pomocí elektrické sítě..."
Takže se jedná o přivedení internetu do Smart Tv nebo STB Horizon.
beepee

Příspěvekod Ab » stř, 25.5.2016, 12:06

Heh tak na tom odkazu, uz to na zrejme muj popud zmenili, tzn. tam chybi ze je mozne provozovat i televizni vysilani viz. printscreen https://ulozto.cz/smazat/xrpJJas9/17528860100856125440.

Diky vsem.

Ab
Ab

IP: 89.250.103.6

Příspěvekod Ab » stř, 25.5.2016, 12:08

Ab

Příspěvekod Standa » stř, 25.5.2016, 12:13

Co jsem na to koukal, tak tam mluvi o připojeni STB k internetu. A STB potřebuješ připojit k internetu pro sledování filmů z půjčovny a teď nově ReplayTV.
Pro linearní TV je STB vždy připojen koaxiálním kabelem.

odeslano z MT pomocí Tapatalk
Standa
Standa

Internet: 200 M
Televize: Komplet
Telefon: Kredit 50

Příspěvekod Milav » stř, 25.5.2016, 12:16

Ale tam přece mluví jen o internetu - tedy o propojení (chytré) televize s internetem - ne o TV příjmu :D
Milav

Telefon: Volám pevná

Příspěvekod Ab » stř, 25.5.2016, 12:23

No tak se podivej co tam bylo predtim, nez to zmenili viz. soubor na ulozto o par prispevku vyse.
Ab

Příspěvekod Standa » stř, 25.5.2016, 12:58

No jestli se zaměřuješ na frázi " ... ,které rozvádí internet a televizní vysílání pomocí elektrické sítě ...", tak hned na tom druhém obrázku s popisem zařízení máš napsáno:
"- Není nutné doma instalovat žádné ethernetové kabely.
- Bez problému můžete mít nyní internet v jedné místnosti a TV v místnosti druhé"
Standa
Standa

Telefon: Kredit 50

Příspěvekod Ab » stř, 25.5.2016, 13:03

Ano a z toho lze vyvodit, ze by televizni vysilani slo pouze po ethernetu. Coz nelze. Pro me je topic vycerpany, diky za diskusi.

Ab
Ab

Příspěvekod AK » čtv, 29.12.2016, 12:24

dobrý den, moc se omlouvám, ale jsem tu nový a nijak se tu zatím neorientuji...mám dotaz a protože jsem absolutní laik, bude můj dotaz hodně laický...využívám doma internetové připojení od UPC přes wi-fi modem, který ale nedosáhne do našeho sklepního bytu, kde bych potřeboval, aby internet fungoval, bylo mi porazeno, abych si koupil jakousi zásuvku ( snad powerline ), učinil jsem tak, a vše vypadalo tak, že to fungovat bude, v elektru, kde jsem zásuvku kupoval mi ale byli řečeno, že UPC nedovolí, aby mi zásuvka koupená jinde než u UPC fungovala, přesto jsem si ji domů odnesl a zkusil jsem jí zapojit, vše fungovalo, signál ve sklepě byl téměř 100%, ale po chvilce se vše zrušilo a internet nefungoval, přestože signál byl pořád dostatečný, zásuvku jsem tedy vráti prodejci...je tedy třeba mít nutně powerline pouze od UPC ( za 1299,-) aby fungoval nebo je možné zakoupit powerline jiný (já jsem měl koupenou zásuvku za asi 600,- už nevím jak se jmenovala, měla uprostřed takové modré kulaté světýlko )? ještě jednou se omlouvám za hodně polopatický dotaz, neznám prostě označení ani přesné názvy předmětů, které tu popisuji...děkuji moc za odpovědi
AK

Příspěvekod YABAKA » čtv, 29.12.2016, 13:15

Je potřeba tam natáhnout UTP kabel od routeru a nevymýšlet blbosti.
YABAKA

Příspěvekod warman » čtv, 29.12.2016, 13:26

Znám pár lidí, co to mají nasazený. Nevýhoda je nižší bitrate (gigabitu nedosáhneš) a semtam může nastat nějaký mikrovýpadek způsobený špičkovým šumem (z mikrovlnky, repráků..). Jinak jak píše YABAkA, pokud je to možné, tak utp je utp :)
warman

Televize: Komfort
Telefon: Basic

Příspěvekod xtonda » čtv, 29.12.2016, 13:51

Souhlas s tím, že pokud je jen trochu možné natáhnout UTP, tak natáhni UTP. Fungování powerline je vždy nejistota, záleží na kvalitě drátů a je potřeba oba adaptéry byly na jednom elektrickém okruhu, ideálně za stejným jističem.

Každopádně moc nechápu co si to měl za produktu, protože logicky na propojení dvou míst jsou potřeba adaptéry dva a sadu dvou adaptéru vidím na eshopech nejlevněji za 900 Kč.

To aby fungovalo pouze powerline od UPC je nesmysl, není technicky možné aby modem powerline zablokoval a aby vůbec poznal, že něco takového používáš.
xtonda

Telefon: Basic

Příspěvekod kajakdd » čtv, 29.12.2016, 14:06

Powerline funguje bez problémů. Samozřejmě s nižší rychlosti. Používám 2 sady (TP link, zyxel), funguje i na hry na pc. Byt je v novostavbě, proto je asi průchod signálu celkem dobrý
kajakdd

IP: 89.176.179.32

Příspěvekod king555 » čtv, 29.12.2016, 18:47

Predpokladam ze kolega mal asi v zasuvke wifi repeater (1 ks cena zodpoveda) a nie powerline adaptery....
king555

Příspěvekod AK » čtv, 5.1.2017, 09:44

Ano, kolega king555 má pravdu, byl to wifi repeater TP Link TL-WA850RE...u něj tedy UPC, pokud není tento zakoupen přímo od UPC, dokáže signál rušit či úplně zrušit?
AK

Příspěvekod king555 » čtv, 5.1.2017, 12:48

Anoj testoval som podobny repeater (asus) problem je v tom, ze sice predlzuje dosah wifi ale za cenu podstatneho znizenia prenosovej rychlosti a moznych vypadkov, a to uz na Horizon Go nestaci (prezeranie internetu, facebook,... staci).
Na kratku vzdialenost je to ok ale tam ho nie je treba :D .
Upc nema moznost taketo zariadenie ovplyvnit... Takze ako pisali kolegovia vyssie - Ethernet kábel, ak to nie je mozne tak suprava Powerline (musia byt 2 ks), napr. aj TP-LINK ma nieco podobne, nemusi to byt od UPC...
Zavisi aj od toho co bude na drunom konci pripojene do adaptera, bud priamo zariadenie (PC, STB, smart TV) alebo dalsi wifi router pre pokrytie wifi signalom...
king555

Příspěvekod JirkaH » čtv, 5.1.2017, 17:56

AK: UPC nemuze repeater blokovat, problem musel byt nekde jinde.
JirkaH

Předchozí

Zpět na Síť, hardware a software