Cisco EPC3925 - zkušenosti

Problematika připojení hardware a software.

Re: Cisco EPC3925 - zkušenosti

Příspěvekod Myyo » úte, 8.12.2015, 09:01

Asi měsíc mám internet od UPC s tímto routerem. Wifi je nestabilní a cca jednou za 5 minut na moment vypadne. Při běžném surfování se to dá přežít, max se nenačte stránka. Video nekdy hapruje, nekdy ne, ale taky se to dá přežit. Práce z domova přes VPN je ale v prdeli - při ztrátě spojení se VPN musí znova nahodit a po tuto dobu nemůžu pracovat s interníma aplikacema zamestnavatele. :thumbdown:

Přepnul jsem na míň obsazenej kanál. Hlasitost okolo 60, router 5m před sebou. Na UPC lince mi toho moc nerekli – ze packet loss / repair od nich k modemu je super (nemuzu komentovat), rychlost taky (mereno, to vypada ok 10+), ze dela Symantec vubec nejakej antivir slysel poprve (ponechme nez komentare). Prepnout na 5 GHz nemuzu, protoze concurrent Dual-band broadcast tento model nedava a mam doma dalsi PCs, ktery davaji jen 2.4 GHz. Televize je ok, nevypadava, takze problem bude asi fakt v modemu a wifi signalu. K tomu mi antivir (Symantec Endpoint Protection) tak jednou za 5 minut hlasi „Unsolicited incoming ERP reply detected, this is a kind of MAC spoofing that may consequently do harm to your computer“. Z bezneho pozorovani mam pocit, ze ma tato hlaska souvislost s vypadkem wifi pripojeni. :scratch:

Otázka je, co s tim. Jedna varianta je kabel - tomu bych se chtel vyhnout, protoze bych to musel tahat kolem zdi a tak. Druha je koupit jinej router, na tom od UPC vypnout wifi / prenout na bridge a jet pres vlastni - tomu bych se chtel taky vyhnout, nechce se mi davat 2+K a stravit dalsich x dni studiem a konfiguraci.

Treti je skusit fixnout soucasne wifi. Otázka je, jak? Díky za jakýkoliv nápad. :)
Myyo

IP: 165.72.200.11

Příspěvekod YABAKA » úte, 8.12.2015, 09:05

V každým případě bych jel nějakou dobu přes kabel, aby se vyloučila nebo potvrdila varianta, že problém je/není ve WiFi. Pak se dá řešit něco dalšího.
YABAKA

Příspěvekod computerboy » úte, 8.12.2015, 11:12

Myyo : A co výměna tohoto routeru za jiný? UPC většinou s tímto nemá problém, pokud rozumně odargumentuješ, že ti tento model nevyhovuje.
computerboy

Příspěvekod Marek-26 » úte, 8.12.2015, 11:24

Myyo píše:Asi měsíc mám internet od UPC s tímto routerem. Wifi je nestabilní a cca jednou za 5 minut na moment vypadne. Při běžném surfování se to dá přežít, max se nenačte stránka. Video nekdy hapruje, nekdy ne, ale taky se to dá přežit. Práce z domova přes VPN je ale v prdeli - při ztrátě spojení se VPN musí znova nahodit a po tuto dobu nemůžu pracovat s interníma aplikacema zamestnavatele. :thumbdown:

Přepnul jsem na míň obsazenej kanál. Hlasitost okolo 60, router 5m před sebou. Na UPC lince mi toho moc nerekli – ze packet loss / repair od nich k modemu je super (nemuzu komentovat), rychlost taky (mereno, to vypada ok 10+), ze dela Symantec vubec nejakej antivir slysel poprve (ponechme nez komentare). Prepnout na 5 GHz nemuzu, protoze concurrent Dual-band broadcast tento model nedava a mam doma dalsi PCs, ktery davaji jen 2.4 GHz. Televize je ok, nevypadava, takze problem bude asi fakt v modemu a wifi signalu. K tomu mi antivir (Symantec Endpoint Protection) tak jednou za 5 minut hlasi „Unsolicited incoming ERP reply detected, this is a kind of MAC spoofing that may consequently do harm to your computer“. Z bezneho pozorovani mam pocit, ze ma tato hlaska souvislost s vypadkem wifi pripojeni. :scratch:

Otázka je, co s tim. Jedna varianta je kabel - tomu bych se chtel vyhnout, protoze bych to musel tahat kolem zdi a tak. Druha je koupit jinej router, na tom od UPC vypnout wifi / prenout na bridge a jet pres vlastni - tomu bych se chtel taky vyhnout, nechce se mi davat 2+K a stravit dalsich x dni studiem a konfiguraci.

Treti je skusit fixnout soucasne wifi. Otázka je, jak? Díky za jakýkoliv nápad. :)

Zkuste nejdříve vypnout Symantec (když řeknete Norton, budou vědět spíše). Jestli to bude padat i bez něj, zkuste to spojení kabelem.

A opravdu by neměl být problém si nechat modem vyměnit za jiný WiFi ED3.
Marek-26

Příspěvekod Evzen » stř, 9.12.2015, 22:01

hkstaripraha píše:Balíček existuje, dostal jsem také email o změně služby:
K 1.2.2016 převedeme Vaši stávající službu na Balíček Internet 240+ s Horizon Komfort+, který Vám přinese:
• Rychlost stahování až: 240 Mbit/s
• Rychlost odesílání až: 20 Mbit/s

Hahaha... v UPC se asi tezce zhulil ten, co ladoval data do databaze automatu...
Ja mam v MyUPC toto sdeleni, ale s tim, ze me budou prevadet na 300+, protoze muj aktualni "KOMBI KOMFORT 240+" (tj. vlastne to, na co hodlaji nove prevest tebe) prestava existovat.

Haha, asi tam maji jenom jeden, takze mne to museji vzit, aby to tobe mohli dat... :roll:
Evzen

Příspěvekod kotasek » pát, 25.12.2015, 03:13

Cau, prosim ma nekdkozkusenost , kolik se z necho dam max. vymacknout v modu router ?? myslim, ze kdyz jsem mel 120 tak to bylo bez problemu, ale co mi ji zvedli na 200 tak to chodi jen kolem 100 ??? pritom upload ok 20. dekuji za odpoved
kotasek

Příspěvekod PV » pát, 25.12.2015, 16:03

Ahoj,

dá se nastavit na Ciscu 3925 tzv. rodičovská kontrola, denní doby přístupu k internetu? Ale tak, aby se nemusel vytvářet uživatel? Vím, že se to dá řešit, že si vytvořím uživatele s heslem a jemu přiřadím čas kdy má být internet vypnutý nebo zapnutý. Pak ale pokaždý když se restartuje router objeví se otravná přihlašovací tabulka, kde musím vyplnit zmiňovaného uživatele a heslo.
Ptám se jestli se dá nastavit omezení denní doby do internetu všeobecně a to bez vytváření uživatelů a hesel.....
PV

Příspěvekod Slamb » pát, 25.12.2015, 16:33

kotasek píše:Cau, prosim ma nekdkozkusenost , kolik se z necho dam max. vymacknout v modu router ?? myslim, ze kdyz jsem mel 120 tak to bylo bez problemu, ale co mi ji zvedli na 200 tak to chodi jen kolem 100 ??? pritom upload ok 20. dekuji za odpoved

tenhle nic víc než kolem těch 120 s natem nedá
Net 1 Gb/s @ Huawei HG8245HTV Komplet+ @ 2x Hybroad Z121VoIP Bez paušálu
Informace o síti CenTrio a online technická podpora: https://www.centriozone.cz
Neomezený tarif s 1,5GB netem bez závazku za 399 Kč: https://www.neomezene399.cz
Slamb

Příspěvekod tomus » pát, 25.12.2015, 17:48

Da maximalne 160 Mbit, pokud to ted jede pomaleji tak bude problem jinde.
Admin fora
tomus
Administrátor fóra

Příspěvekod PetrM » ned, 3.1.2016, 19:42

Ahoj,
zkoušel jste někdo nastavovat Guest Network v menu Wireless? Myslel jsem, že to nastavím jako wifi pro návštěvy, ale nějak se mi nedaří, sice nastavím na Enable, ale wifi nevidím.
PetrM

Příspěvekod Snah » ned, 10.1.2016, 15:48

PetrM píše:Ahoj,
zkoušel jste někdo nastavovat Guest Network v menu Wireless? Myslel jsem, že to nastavím jako wifi pro návštěvy, ale nějak se mi nedaří, sice nastavím na Enable, ale wifi nevidím.

Mám stejný problém. Tipuji to na konflikt s jejich Wi-free. Dal bych za to krk, že tato položka (Guest Network) tam do zapnutí Wi-free u mě na modemu nebyla. Navíc se po restartu modemu samo u Hostovské sítě zrušilo Enabled.
Schválně jsem požádal o zrušení Wi-free, tak uvidím, jestli tato položka pak začne fungovat nebo úplně zmizí.
Snah

Příspěvekod PetrM » ned, 10.1.2016, 16:30

Možný to je, tak se pak pls ozvi jak to vypadá, díky.
PetrM

Příspěvekod karlossantana007 » úte, 12.1.2016, 10:00

Prosím o pomoc jak se dostat do bridge módu a nastavit rychlost přes WiFi Děkuji moc mam 200mb a když zkouším rychlost nedostanu se nad 80mb Děkuji moc
karlossantana007

Příspěvekod single » úte, 12.1.2016, 11:08

Přes WiFi s jednoduchou anténou je 80mb maximum.
single

Příspěvekod sodekcz » úte, 12.1.2016, 20:39

karlossantana007 píše:Prosím o pomoc jak se dostat do bridge módu a nastavit rychlost přes WiFi Děkuji moc mam 200mb a když zkouším rychlost nedostanu se nad 80mb Děkuji moc

myslím, že bridge mod na Cisco3925 předpokládá, že si za modem dáš vlastní router a vlastní wifinu (a budeš si vše řídit na vlastním zařízení)
sodekcz

Příspěvekod Marek-26 » úte, 12.1.2016, 20:48

karlossantana007 píše:Prosím o pomoc jak se dostat do bridge módu a nastavit rychlost přes WiFi Děkuji moc mam 200mb a když zkouším rychlost nedostanu se nad 80mb Děkuji moc

Modem máte pronajatý či odkoupený? Jestliže pronajatý a nemáte za ním vlastní zařízení (router), doporučuji si ho nechat vyměnit za modem, který uroutuje 200Mbps ;)
Marek-26

Příspěvekod karlossantana007 » úte, 12.1.2016, 21:00

je odkoupeny z druhe ruky slo by to vymenit u ups za jiny treba novejsi
karlossantana007

Příspěvekod Pepe » úte, 12.1.2016, 21:27

To asi nemyslíte vážně :D :D
UPC Vám pronajme modem za 70 Kč, který zvládne Vaší rychlost a s tím, že Cisco EPC3925 si můžete schovat a nebo prodat.
Aneb když se něco kupuje, ale neví se co :-D Koupil jste prostě zajíce v pytli. A kupovat modem, který píská tomu říkám dobrá práce.
TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B
Pepe

Internet: 200 M
Televize: Komplet
Telefon: Basic

Příspěvekod karlossantana007 » úte, 12.1.2016, 21:44

jede v poradku akorat rychlost u 200mb je jen pres wifi 80mb jinak mu nic neni nepiska je v cajku jen ta rychlost
karlossantana007

Příspěvekod xtonda » úte, 12.1.2016, 22:03

80 Mbit/s přes wifi je taky v cajku.
xtonda

Internet: 200 M
Telefon: Basic

PředchozíDalší

Zpět na Síť, hardware a software