Gi-Fi-cz

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :diky :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :bom: :cheers: :scratch: :salut: :santa: :jocolor: :thumleft: :puker: :thumbdown:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: Gi-Fi-cz

Re: Gi-Fi-cz

Příspěvek od Marek-26 » čtv, 12.1.2017, 00:57

Vysvětlení netřeba :) Ono je hezké mít síť a konektivitu 1 Gbit obousměrně, ale je to pro 10 zákazníků většinou. Jelikož má ten někdo zaplacenéch svých 10Gbit do nixu (v lepším případě) a pak spoléhá na to, že nikdo nebude využívat max. konektivity 24/7 Takže na těch 10Gbit jede v klidu bez stížností 50 klientů. Ale pak je najednou 100 klientů, další úvěr na pořízení konektivity vzhledem k nesplacenému úvěru na vybudování sítě je nedostupný.
Jinak UPC nedávno převzala nějakou kabelovku.
http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stav ... a/radotin/
Původní nabídka DVB http://tvnet.cz/radotin/index.php?co=digital
Půvoní nabídka CATV od 1.12. 2016 http://tvnet.cz/radotin/index.php?co=programy
Bohužel na tarify internetu už se dostat nedá a na ceník jakbysmet.

Re: Gi-Fi-cz

Příspěvek od Retiree » stř, 11.1.2017, 17:02

Před asi třemi lety jsem na tuto budovanou síť upozorňoval, budovala ji firma Futurenet ISP s.r.o. Jeden z webů této společnosti byl tuším na adrese http://www.Gi-Fi.cz, ale i na nějakých dalších. Na uvedeném webu byla mj. mapa (google) města s vyznačením pokrytých oblastí. V nabídce bylo připojení k netu rychlostí 1 Gbit duplexně... Všechny (obě) firmy, které se mi jeví jako možný nástupce Futurenet ISP ale gigabitový internet nenabízejí (původní weby neexistují). Detaily neznám, ale optická kabeláž byla přivedena do každého bloku a vchodu... Když jsem tehdy pátral, nabyl jsem dojmu, že osoby ani finanční zázemí firmy nezaručují úspěch, nicméně síť byla asi víceméně vybudované a zajímá mě, kdo a jak ji provozuje. Podle tehdejších mně dostupných informací jsem tajně předpokládal, že firma brzo zbankrotuje a optickou síť převezme třeba právě UPC.
Zájem o službu jsem neměl a nemám, nechci k tv další stb, jen mě to zajímá. Údajně měly být vybudovány přípojky až do bytů, ale v mém vchodu baby typu domovní důvěrnice rozhodly, že "nechtějí mít na baráku žádné kabely a antény", takže optický kabel končí někde v suterénu... Tolik na vysvětlenou

Re: Gi-Fi-cz

Příspěvek od Marek-26 » úte, 10.1.2017, 10:46

Gigabit-Teplice.cz :)

Gi-Fi-cz

Příspěvek od Retiree » úte, 10.1.2017, 09:59

Zdravím, tušíte někdo z Teplic, kam zmizela giganetová optická síť GiFi.cz/FutureNet? Pokud je mi známo, zasíťování sídliště Šanov II a východní a jižní části Teplic optikou bylo provedeno (z tehdy na netu dostupné Mapy pokrytí), snad byly spuštěny i některé služby. Dnes nedokážu Gi-Fi nebo jejího nástupce dohledat...

Nahoru

cron